ОКРУГ ПРЕДСТАВНИЦТВА
#

Урочисте відкриття меморіальної дошки Ришарду Сівцу

 12 вересня у Львові за ініціативи Генерального консульства Республіки Польща у Львові та Генерального консульства Чеської Республіки у Львові відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Ришарду Сівцу. У заході взяли участь Генеральний консул РП у Львові Еліза Дзвонкєвіч, Генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек, т.в.о.Представника МЗС України у Львові К.Терек-Медвецькі, міський голова Львова А.Садовий, перший заступник голови ЛОДА А.Годик, численні представники польських товариств культури у Львові.

Меморіальну таблицю встановили на фасаді будинку, в якому впродовж 15-ти років жив Ришард Сівец (вул. К. Левицького, 45). Як відомо, 8 вересня 1968 року, під час свята обжинків на варшавському Стадіоні десятиліття, Ришард Сівец підпалив себе у присутності лідерів партії, дипломатів і ста тисяч глядачів на знак протесту проти участі Польщі в збройному втручанні Варшавського договору у події в Чехословаччині.

Відчайдушний акт батька п’ятьох дітей, люблячого чоловіка та великого польського патріота, вчинений заради торжества справедливості, став прикладом мужності та людинолюбства. Ришард Сівец залишив послання, записане на магнітофонній платівці за два дні до самоспалення, що свідчило про обдуманість його рішення: « Люди, в яких залишилася хоч іскра людяності, оговтайтесь, почуйте мій крик – крик звичайної людини, сина народу, який власну і чужу свободу полюбив більше, аніж власне життя, оговтайтесь! Ще не пізно!

IMG_8476 IMG_8579 IMG_8596 IMG_8606 IMG_8757