Офіційний веб-сайт Представництва МЗС України у Львові
Консульський округ установи охоплює: Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську області
КОНТАКТИ
- м. Львів, 79008, Україна, вул. Винниченка,18
- тел. (032) 235 64 78, факс (032) 235 62 55
- e-mail: 716@mfa.gov.ua mfa_lv@mfa.gov.ua
Економіка
АВСТРІЙСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ НА ЧОЛІ ІЗ ЗАСТУПНИЦЕЮ МІНІСТРА ФЕДЕРАЛЬНОГО МІНІСТЕРСТВА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТА МІЖНАРОДНИХ СПРАВ РЕСПУБЛІКИ АВСТРІЯ ЕЛІЗАБЕТ КОРНФАЙНД ВІДВІДАЛА ЛЬВІВ
12 лютого 2025 року відбувся робочий візит до Львова заступниці Міністра Федерального міністерства європейських та міжнародних справ Республіки Австрія Елізабет Корнфайнд. Високу австрійську гостю супроводжував Почесний консул Республіки Австрія у Львові Маркіян Мальський.
В рамках перебування у Львові, австрійська гостя була прийнята керівництвом регіону та Представництва. Іноземній стороні була висловлена вдячність за надану допомогу, в тому числі експертну та надана інформація про актуальну ситуацію щодо ВПО в області.
Зазначалося, що завдяки допомозі зарубіжних країн і міжнародних організацій, є можливість надавати допомогу ВПО. На превеликий жаль, такої допомоги стає менше, проте запити продовжують надходити. При районних військових адміністраціях діють Координаційні центри, які надають різного виду допомоги. Також, Львівщина є областю, яка визначена для евакуації за кордон. Щотижня сюди евакуйовують від 60 до 100 осіб, що є частиною європейської програми. Львівщина має запит потреб і інформацію, які госпіталі готові лікувати українських людей. Також область евакуює цивільних та військових з прикордонних територій.
Австрійській гості також надано інформацію як працює Львівщина в напрямі збереження психічного здоров’я. Всім відома програма Першої Леді «Ти як». Україна будує свою унікальну програму підтримки, адже, на жаль, отримує військовий досвід, якого не мала жодна країна. Програма працює в різних сферах. Так, при кожній кластерній лікарні в області створили центри психічного здоров’я. Окрім того, сімейні лікарі пройшли курс із психології і можуть надавати первинну допомогу. Працюємо і в освітньому секторі і також навчаємо вчителів, як розрізняти психологічні проблеми в дітей. У цьому напрямі є окремі проекти і в галузі культури та спорту.
Висловлена подяка австрійській стороні за ініціативу в реалізації програми TIPS4UA та участі регіонів і муніципалітетів Австрії у ній для налагодження співпраці та обміну досвідом з громадами Львівської області та наголошено на важливості і зацікавленості у регіональній співпраці.
«Ми на постійному контакті з регіональними організаціями, щоб розуміти як можемо допомогти Україні. На рівні ваших гро
мад ми бачимо значну співпрацю з нашими регіонами. Ми заохочуємо наш бізнес і громади, щоб приїжджали сюди особисто. І я знаю, що багато підприємців мають співпрацю з Львівщиною. Вважаємо, що бізнес має співпрацювати тісно.
Хочу похвалити Україну, що вона робить значну роботу в таких складних обставинах і бачу ті сфери, в яких ми можемо розвинути співпрацю ще більше. Я обов’язково передам ваші побажання щодо тих сфер в яких ми можемо ще більш поглибити взаємну роботу: медицина, психологія тощо»,- зазначила Елізабет Корнфайнд.
Представниця делегації заступниця генерального директора організації сприяння торгівлі при Федеральній Економічній Палаті Республіки Австрія «Advantage Austria» Астрід Фіксл-Пулмер додала: «Ми заохочуємо австрійські компанії, щоб працювати закордоном. На ринку України присутні 150 компаній і майже ніхто не вийшов від початку повномасштабного вторгнення і це означає, що ми віримо в Україну. Також важливо, що все більше компаній проявляють інтерес та хочуть працювати тут, щоб відбудувати вашу красиву країну. Для цього в березні планується проведення бізнес-конференції за участю 40 представників різних сфер та секторів, які тут потрібні».
«Як федеральна держава ми віримо у регіональну співпрацю і маємо розглядати програми ЄС і використовувати їх по максимуму. Ми продовжимо нашу співпрацю і допомогу, і тут співпраця між регіонами є дуже вагома», – підкреслила Елізабет Корнфайнд.
Довідково:
З 2025 року територіальні громади України зможуть брати участь у програмі навчання та стажування TIPS4UA, яка фінансуватиметься Європейським Союзом та впроваджуватиметься Європейським Комітетом регіонів (CoR) у співпраці з Програмою U-LEAD з Європою. Програма TIPS4UA спрямована на підвищення спроможності українських територіальних громад керувати підготовкою та реалізацією муніципальних проєктів.
В межах програми відбуватимуться навчальні візити представників українських територіальних громад (до двох осіб від громади) до приймаючої громади чи регіону в Європейському Союзі. Станом на зараз триває процес визначення переліку громад та регіонів ЄС, які виконуватимуть функцію приймаючої сторони. Для того, щоб взяти участь в програмі, громада або регіон з ЄС повинні надіслати до Європейського Комітету регіонів (CoR) лист про намір та анкету, у якій міститься інформація про досвід та передові практики, якими можна поділитися з українськими колегами.