ЗУСТРІЧ З КООРДИНАТОРОМ ООН З ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ В УКРАЇНІ ДЕНІЗ БРАУН

22 грудня 2022 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з Координатором ООН з гуманітарних питань в Україні Деніз Браун, яка вже 5 місяців перебуває в Україні.

Представниця ООН поінформувала, що наразі в системі ООН залучено понад дві тисячі співробітників для опрацювання нагальних питань щодо підтримки України у контексті військової агресії рф (низка з них працює на території України, інші – за кордоном). Відзначено, що основні сили Управління ООН з координації гуманітарних справ (UN OCHA) спрямовані на надання підтримки жителям територій, де тривають активні бойові дії. Завдання номер один UN OCHA – допомогти людям, які найдужче потерпають від руйнацій, завданих росією, пережити зиму.

Українською стороною висловлено вдячність за надану українському населенню допомогу, а також за проєкти, які реалізовують на Львівщині за підтримки ООН. Йдеться за проєкт «Посилення стійкості громад в регіонах України» (SCRU), який впроваджується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Також спільно з GIZ та ПРООН реалізується проєкт «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом поєднання просування експорту з регіональним розвитком та Цілями сталого розвитку».

Під час зустрічі обговорено також актуальну ситуацію з ВПО в області, адже Львівщина прийняла найбільшу їх кількість, –  понад чверть мільйона осіб. Варто також врахувати, що евакуаційні потяги продовжують прибувати щодня.  Відтак серед нагальних потреб є допомога щодо забезпечення соціального захисту найбільш вразливих категорій населення, зокрема в частині створення геріатричних центрів та закладів підтриманого проживання, оскільки мережа закладів Львівщини переповнена через велику кількість людей похилого віку та з інвалідністю з числа ВПО.

Обговорили також потреби, пов’язані з проблемами із електропостачанням, зумовлені руйнаціями ворогом енергетичної інфраструктури.

Висловлено сподівання, що структури ООН і надалі підтримуватимуть Україну та надаватимуть відповідну допомогу.