ОКРУГ ПРЕДСТАВНИЦТВА
#

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ПОЧЕСНОГО КОНСУЛЬСТВА УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У ТЕРНОПОЛІ

DSC_16576 лютого 2019 року відбулося урочисте відкриття Почесного консульства Угорщини у Тернополі, участь у якому прийняли  Надзвичайний та Повноважний Посол Угорщини в Україні пан Іштван Ійдярто, Посол з особливих доручень МЗС України Микола Балтажи,  Почесний Консул Угорщини Тетяна Чубак, Представник МЗС України у Львові Вячеслав Войнаровський, міський голова Тернополя Сергій Надал, а також представники духовенства та місцевої влади.

Надзвичайний та повноважний Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто відзначив, що угорці та українці понад тисячу років живуть у сусідстві і за цей час розбудували розгалужені двосторонні відносини.  Угорська сторона переконана, що відкриття ПК УР у Тернополі пожвавить розвиток економічних відносин, зокрема в агросфері, легкій промисловості та металообробці. Завданням Почесного консула буде пошук людей, які б зацікавилися туристичними принадами Тернопільщини, і, водночас, привернути увагу до Угорщини як країни, яка обіцяє має великий туристичний потенціал.

Іштван Ійдярто висловив також сподівання на подальшу тісну і плідну співпрацю з Тернополем у сферах освіти, легкої промисловості, металообробки та сільського господарства, а також відзначив гастрономічний і туристичний потенціал регіону.

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна відзначив, що відкриття почесного консульства Угорщини в Тернополі є свідченням позитивних двосторонніх відносин між державами. Він висловив також подяку Послу Угорщини в Україні за підтримку у питаннях територіальної цілісності України у зв’язку з російською агресією, а також за допомогу родинам загиблих та поранених військових з Тернопільської області. Упродовж останніх трьох років в Угорщині були оздоровлені близько 300 дітей з родин захисників України.

Почесний консул Угорщини у м. Тернопіль Тетяна Чубак має намір створити громадську організацію, до якої увійдуть угорці, які мешкають на Тернопільщині. Діятимуть проекти з допомоги студентам та дітям, підтримуватимуться різноманітні мистецькі, культурні і освітні програми між країнами.

DSC_2550 DSC_1838