Офіційний веб-сайт Представництва МЗС України у Львові
Консульський округ установи охоплює: Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську області
КОНТАКТИ
- м. Львів, 79008, Україна, вул. Винниченка,18
- тел. (032) 235 64 78, факс (032) 235 62 55
- e-mail: 716@mfa.gov.ua mfa_lv@mfa.gov.ua
Економіка
ВІЗИТ ДО ЛЬВОВА НАДЗВИЧАЙНОГО І ПОВНОВАЖНОГО ПОСЛА ДЕРЖАВИ ІЗРАЇЛЬ В УКРАЇНІ МІХАЕЛЯ БРОДСЬКОГО І ВІДКРИТТЯ МУРАЛУ НАФТАЛІ ГЕРЦУ ІМБЕРУ
27-28 квітня 2023 року Львівщину з робочим візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський, в рамках якого відбулися зустрічі з керівництвом регіону, Представництва МЗС України у Львові, керівництвом міста, а також відкрито мурал «Атіква» на вшанування автора ізраїльського гімну, видатного європейського поета Нафталі Герца Імбера в контексті 75-ої річниці проголошення Незалежності Держави Ізраїль.
В рамках зустрічі 27 квітня сторони обговорили розбудову і налагодження роботи Superhumans Center, а також реабілітації людей, які постраждали від війни (військових та цивільних).
Посол Міхаель Бродський зазначив, що Ізраїль готовий продовжувати співпрацю з Україною, зокрема зі Львівщиною, та надавати необхідну підтримку.
Однією з цілей створення Superhumans Center є забезпечення надання пацієнтам, які отримали травми під час війни, повного спектру медичних послуг – протезування, психологічна допомога, реабілітація, вузькоспеціалізовані напрями також (гінекологія, урологія) та ін. Центр створений на базі обласного закладу охорони здоров’я за підтримки обласної військової адміністрації.
Окрім того, в Україні напрацьовують проєкти створення студентських лікарень, одну з яких можуть сформувати на базі Львівського національного медичного університету, тому важливим є обмін досвідом з Державою Ізраїль у створенні та діяльності таких установ.
28 квітня на вул. Князя Мстислава Удатного у Львові за участю Посла Міхаеля Бродського, Львівського міського голови Андрія Садового, керівництва та численних представників ГО «Товариство українсько-ізраїльської дружби», співробітників Представництва МЗС України, ГК РП у Львові, а також низки почесних консулів відбулося урочисте відкриття муралу «Атіква-Надія». Мурал присвячений Нафталі Герцу Імберу – видатному поету сучасної івритомовної літератури, автору тексту ізраїльського державного гімну «Атіква» (назва гімну Ізраїлю, що в перекладі означає «Надія»). Відкриття муралу приурочено до 75-ліття проголошення незалежності Ізраїлю (14 травня 1948 р.).
Нафталі Герц Імбер – поет, автор тексту державного гімну Ізраїлю, народився у м.Золочів Львівської області, згодом переїхав до Бродів, звідти – на навчання до Львова, пізніше до Ізраїлю.
Мурал є частиною великого проєкту Art Meets History, започаткованого Посольством Держави Ізраїль в Україні, який триває вже третій рік поспіль у різних містах України і має на меті залучити українських художників до створення муралів із зображенням видатних ізраїльських діячів: письменників, поетів, громадських діячів, які народилися в Україні, саме в тих містах, де пройшло їхнє дитинство і юність.
Посол Держави Ізраїль в Україні підкреслив, що ця подія має велике і символічне значення, адже незабаром – день 75-ліття Ізраїлю і мільйони людей по всьому світу вимовлятимуть слова, написані майже 150 років тому уродженцем Львівщини Нафталі Герц Імбером. Ці слова державного гімну з дитинства знає кожен ізраїльтянин. При цьому, місце відкриття муралу безпосередньо пов’язане з єврейським життям Львова, – в минулому тут знаходилася Велика синагога Краківського передмістя, збудована ще 1632 року і зруйнована нацистами під час Другої світової війни. Тому для багатьох ізраїльтян Львів – це не просто точка на карті чи місто у Східній Європі, а частина історії їхніх сімей.
Глава дипломатичної місії Ізраїлю в Україні висловив також радість, що у Львові зберігається наступність поколінь і єврейська культура є однією з рівноправних складових спільного культурного простору міста.
Мурал у Львові створено за ініціативи Посольства Держави Ізраїль в Україні спільно з ГО «Товариство українсько-ізраїльської дружби» і виконано львівськими худож никами Андрієм Савчишиним та Тарасом Довгалюком.