З ПОСЛОМ ШВЕЙЦАРІЇ В УКРАЇНІ ФЕЛІКСОМ БАУМАННОМ ОБГОВОРЕНО ПІДТРИМКУ ВПО, РЕЛОКОВАНОГО БІЗНЕСУ, СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ПОТРЕБИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

22 квітня 2024 року з робочим візитом Львівщину відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Фелікс Бауманн. В рамках поїздки відбулася зустріч керівництва регіону і Представництва з Послом Швейцарії.IVN_2186

Висловлено вдячність Главі дипломатичної місії Швейцарії в Україні за надану Львівщині допомогу. Низка іноземних партнерів надають нагальну підтримку східним і південним областям України, які наближені/або перебувають на лінії фронту. Проте, Львівщина також потребує допомоги, адже в області знаходиться велика кількість ВПО, відповідно – необхідно забезпечити медичні, освітні, соціальні послуги і для місцевих жителів, і для переселенців.

Довідково.
В умовах воєнного стану швейцарські фахівці допомогли Львівській ОВА організувати роботу Медико-психологічної служби на Головному залізничному вокзалі Львова. Також вони залучені до роботи Координаційних центрів підтримки цивільного населення як експерти, які Львівська ОВА розгорнула у всіх районах області, і долучилися до організації навчань для психологів на базі УКУ.
Станом на 2024 рік на Львівщині зареєстрували 36 швейцарських компаній. Найбільшими з них є ТОВ «НЕСТЛЕ УКРАЇНА» (виробництво продуктів харчування), ТОВ «ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ «УНІВЕРСАЛЬНА» (здача в оренду с/г техніки), ТОВ «СВІССФОРМ УКРАЇНА» (консультування з питань комерції і управління), ТОВ «ЦІМЕР УКРАЇНА» (програмування, консультування з питань інформатизації), ТОВ «ДМП ІСТЕЙТ ДЕВЕЛОПМЕНТ ГРУП» (здача в оренду нерухомого майна).

IVN_2191

Посол Швейцарії в Україні зі свого боку зазначив, що для Швейцарії вбачається важливою співпраця з різними областями України і поцікавився щодо нагальних пріоритетів та викликів Львівської області.
Від української сторони було поінформовано, що особливо актуальною є проблема підтримки ВПО з числа вразливих верств населення – осіб з інвалідністю, пенсіонерів, сиріт – адже багато соціальних закладів переповнені, або перебувають на стадії реконструкції.
Крім того, велика увага приділяється розвитку професійно-технічної освіти, з метою чого в області вже створили 47 навчально-практичних центрів, а також пошуку інвесторів задля відкриття молодіжних центрів і розвитку позашкільної освіти. Реалізація цих проєктів допоможуть дітям і молоді з числа внутрішньо переміщених осіб краще адаптуватися до нового середовища. Нагальним питанням продовжує залишатися забезпечення ВПО, зокрема і дітей, житлом та якісними соціальними послугами.

Очільник області підкреслив важливість розвитку співпраці у сфері економіки.  Львівська область, у якій попри війну, продовжують працювати швейцарські компанії, відкрита до подальшого залучення швейцарських інвестицій. В області зареєстровані 15 індустріальних парків. Разом з вигідним географічним розташуванням і хорошим транспортним сполученням, область пропонує бізнесу сприятливі умови, серед яких звільнення на території індустріальних парків від податку на прибуток на 10 років, звільнення від імпортного мита та ПДВ на ввезення обладнання для виробництва на території індустріальних парків та іншу допомогу.
Окрім цього, Львівщина є лідером серед областей України за кількістю релокованого бізнесу: отримано близько 1000 заявок на релокацію, 237 підприємств релоковано, з них 161 підприємство залишилось працювати в регіоні.IVN_2287На переконання української сторони, саме економічний розвиток і створення нових робочих місць є ключем до того, щоб українці не емігрували у країни Європи, а залишалися жити і працювати на Батьківщині.
Посол Швейцарії в Україні зі своєї сторони поінформував, що швейцарська сторона ознайомиться із пропозиціями Львівської ОВА і найближчим часом надасть свої пропозиції щодо двосторонніх проектів, в розвитку яких зацікавлена.