ЧЕРГОВА ДІЄВА ДОПОМОГА ВІД КОРОЛІВСТВА БЕЛЬГІЯ

 

17 жовтня 2022 року в рамках робочої поїздки по Україні депутат парламенту Королівства Бельгія Жорж Даллеман побував на Львівщині. Високого гостя прийняли керівники регіону та Представництва МЗС України у Львові.

Висловлено вдячність за надану Бельгією допомогу, а також міжнародною позицією бельгійської сторони з підтримки України. Королівство Бельгія прихистило бл.58 тисяч українців, які вимушено покинули свої домівки.

Депутат бельгійського парламенту відзначив значимі досягнення України протягом останніх років в багатьох сферах, зокрема у питаннях розвитку демократії. Він висловив переконання, що Україна належить до Європейської сім’ї і повинна у швидкому майбутньому стати членом НАТО.

На відповідний запит бельгійського парламентаря, було надано інформацію щодо актуальних проблемних питань, стосовно яких регіон очікує на підтримку та дієву допомогу, серед яких – місця для розміщення ВПО, поселення незахищених категорій з різними потребами, їх облаштування, а також надання кваліфікованих послуг (йдеться про підтримку геріатричних пансіонатів, психоневрологічних, а також закладів для дітей, позбавлених батьківської опіки).

Наголошувалося, що нещодавні ракетні обстріли, під час яких в області зруйновано електричні підстанції, – вчергове продемонстрували, що росія воює проти мирного населення, позбавляючи його доступу до необхідних послуг. Відтак, зростає і потреба в альтернативних джерелах обігріву, електрики, зв’язку.

Сторони обговорили також потреби в медичній галузі, зокрема – медичне обладнання, медикаменти, підтримка проєктів з протезування та психоемоційної підтримки, які реалізовуються  у Львівській області.

Під час поїздки Жорж Даллеман передав допомогу у вигляді автомобілів та бронежилетів та аптечок і запевнив, що і допомагатиме Україні до перемоги.

Варто виокремити, що бельгійський парламентар відвідував Україну на початку березня цього року і передав бронежилети, турнікети, шоломи, прилади нічного бачення для ЗСУ.