ДНІ ХОРВАТІЇ У ЛЬВОВІ, ЮВІЛЕЙ ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БІЛА ХОРВАТІЯ»

19-22 жовтня 2023 року у Львові відбувся 7й фестиваль Днів Хорватії у Львові та відзначення 10-ї річниці товариства «Біла Хорватія».

Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джамич в рамках свого перебування у Львові була прийнята керівництвом регіону та Представництва. У зустрічі також взяли участь Почесний консул Хорватії в м.Івано-Франківськ Віталій Запухляк та керівник проєкту громадської організації «Біла Хорватія» у Львові Марин Лерга.

Висло

IMG-20231107-WA0005

влено вдячність іноземним гостям за підтримку хорватською стороною України в час повномасштабного російського вторгнення, зо

крема за надання прихистку українцям, які були вимушені покинути свої домівки.   З часу повномасштабного вторгнення товариство «Біла Хорватія» координувало питання надання гуманітарної допомоги Україні та евакуації громадян України до Хорватії.

Ініціатива щодо створення товариства «Біла Хорватія» стартувала у місті Задар у 2013 році, а у 2014 році відбулося офіційне заснування спільноти. Щороку товариство організовувало фестивалі Дні Хорватської культури у Львові. А у 2018 році випустило, вперше з 1997 року, за сприяння Львівської ОДА, українсько-хорватський словник.

Варто зазначити, що проєкти ГО «Біла Хорватія» реалізовуються під патронатом Президента Республіки Хорватія. Проведенням цьогорічного фестивалю організатори засвідчили, що попри воєнні дії, з дотриманням заходів безпеки в Україну можна приїжджати та реалізовувати спільні ініціативи, творити науку і культуру. Зокрема фестиваль покликаний презентувати красу української і хорватської культури, а також їхні спільності. Упродовж чот

IMG_2725

IMG_2819

ирьох днів фестивалю відбулися виставки, дискусії щодо культурних та економічних зв’язків Республіки Хорватія та України «Спільне минуле і майбутнє», театральна вистава, презентація книги Здравка Вамповця «Україна, Хорвати і Карпати. Бачення одного Хорвата». 21 жовтня у Пороховій вежі відбулася презентація останніх археологічних досліджень з території поселення Стільська.

IMG_2756

Як зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніц

IMG_2893

а Джамич,  під час фестивалю є можливість подивитись на результати роботи за останні 10 років. А в рамках круглого столу відкриється можливість обговорити питання, що може Хорватія зараз зробити для України. Посол висловила також подяку Львівщині, яка дуже гарно приймає всіх хорватів, які відвідують цей регіон.

Окрім зазначеного, в цьому році виповнюється 25 років із дати запровадження хорватських  студій у Львівському національної університеті ім.І.Франка. Викладачі університету зберегли і розвинули співпрацю із Загребським університетом, підписали низку угод з іншими університетами Хорватії.