ДОПОМОГА МІЖНАРОДНОГО КОМІТЕТУ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

17 липня 2023 року відбулася робоча зустріч керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні на чолі з главою делегації Юргом Егліном та представниками львівського офісу МКЧХ.

Делегація МКЧХ продовжує функціонувати відповідно до свого мандату, наданого Третьою Женевською конвенцією, та за погодженням з усіма сторонами, тобто – відвідує військовополонених усіх сторін внаслідок російської військової агресії на території України.

IMG-20230717-WA0015

Варто зазначити, що згадані візити допомагають забезпечити повагу до життя військовополонених та гідності, нагадуючи органам влади, що поводження з полоненими та умови їх інтернування або утримання повинні відповідати стандартам звичаєвого міжнародного гуманітарного права, що включає доступ до медичної допомоги, їжі та води, а також заборону застосовування щодо них тортур, залякувань або вчинення насильства.

IMG-20230717-WA0013

Юрг Еглін повідомив, що протягом червня-липня ц.р. представникам делегації МКЧХ вдалося відвідати декілька сотень українських військовополонених і, відповідно, налагодити зв‘язок між ними та їхніми сім‘ями.  При цьому, керівник делегації визнав, що результати не є достатніми у порівнянні з чисельністю українських військовополонених та умовами їх утримання.

IMG-20230717-WA0016

Від початку повномасштабного втор

IMG-20230717-WA0035

гнення Товариство Червоного Хреста України надало майже двом десяткам закладів Львівської області, що надають соціальні послуги, гуманітарної допомоги на суму у майже 15 мільйонів гривень, – продукти харчування, гігієнічні, дезінфікуючі та миючі  засоби, медичний інвентар, речі першої необхідності, побутова техніка й інший інвентар. Крім того, надано понад 20 резервних джерел живлення і стартер-генераторів, які допомогли пережити блекаути (інформаційна довідка додається).

Від української сторони висловлено вдячність за роботу організації на теренах Львівщини, адже у межах підписаного двостороннього меморандуму вдалося запустити функціонування мобільних медичних бригад, число яких збільшилося втричі, а географія надання послуг ними постійно розширюється. Це сотні виїздів та тисячі консультацій у понад трьох сотнях населених пунктів області. Цей проєкт вдалося втілити в реальність за підтримки Товариства Червоного Хреста в Україні.