ЄПИСКОПИ БРЮССЕЛЮ, АНТВЕРПЕНА, БРЮГГЕ ТА ГЕНТА ВІДВІДАЛИ ЛЬВІВ

24 лютого 2023 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва з представниками Бельгійської Католицької Конференції Єпископів, єпископами бельгійських міст – Брюсселю, Антверпена, Брюгге та Гента.

Сторони обговорили поточну гуманітарну ситуацію в області. Іноземним гостям надано інформацію щодо внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів України, які перебувають в регіоні, в т.ч. які знайшли свій прихисток на території  монастирів та церков Львівської  області.

Висловлена подяка бельгійській стороні за надану гуманітарну допомогу, адже українців в Бельгії тепло зустріли та надали їм усі необхідні умови для перебування. З початку повномасштабної військової агресії росії на території Королівства Бельгія, за сприяння  релігійних осередків, вдалося прийняти та надати допомогу для понад 50 тисяч українців.

Підкреслена особлива вага слів правди, яке доноситься до вірян представниками церковних кіл. Відзначена важлива роль мережі Фонду Caritas та Мальтійського Ордену у наданні гуманітарної допомоги від самого початку повномасштабної війни.

Єпископ Антверпену Йохан Бонні зазначив, що від початку війни до  Бельгії прибули десятки тисяч українських біженців і духовенство разом з владою зробили все можливе для забезпечення комфортних умов для проживання українців у  Бельгії. Зокрема, українські біженці в Бельгії отримують матеріальну допомогу, яка є однією з найбільших в Європі; частково вони розміщені в бельгійських монастирях та забезпечені всім необхідним та одягом.

Єпископ міста Гент Лод Ван Хеке повідомив також, що бельгійський уряд покриває увесь спектр медичних послуг для українців, які змушені перебувати в Бельгії. Крім того, забезпечено і духовні потреби українців, – надаються церкви для проведення літургій українськими священиками. При багатьох бельгійських монастирях щосуботи викладають українську мову та історію, а надалі планується організувати повноцінні українські школи, щоб українські діти могли здобувати освіту рідною мовою.

Всі бельгійські єпископи наголосили на тому, що рік тому Україна показала справжній приклад мужності, якої часто не вистачає в теперішньому європейському суспільстві.