ФРАНСУА БРАУН МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ ФРАНЦІЇ

завантаження (3)

14-15 квітня 2023 року Львів з робочим візитом відвідав Міністр охорони здоров’я Франції Франсуа Браун, в рамках якого французький гість разом з Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком взяв участь в урочистому відкритті першої черги новітнього Superhumans Center – всеукраїнського центру з протезування та реабілітації постраждалих внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Клініка спеціалізуватиметься на протезуванні, реабілітації, реконструктивній хірургії та лікуванні посттравматичних розладів, як військових, так і цивільних. У центрі виконуватимуть протезування різної складності, використовуючи німецьке обладнання.

Створили центр на базі одного з госпіталів у Львівській області. Облаштували центр, загальною площею у 2 тисячі м2, у рекордні терміни. Ремонтні роботи розпочали в жовтні 2022 року і вже за 5 місяців оголосили про відкриття.  Superhumans Center надаватиме якісні медичні послуги трьом тисячам пацієнтів на рік. У планах – створити ще 5 таких центрів в інших областях України.

Окрім міністрів, на відкритті Superhumans Center були присутні Перша леді України Олена Зеленська, адвокат та військовослужбовець Масі Наєм, медичний директор центру Андрій Віленський, численні міжнародні гості та спонсори.

У своєму вітальному слові Перша леді України Олена Зеленська відзначила, що завданням цього унікального закладу є відновлення українців після пережитого на війні, адже Superhumans Center – не тільки сучасне протезування, а й повернення можливостей у широкому розумінні – фізичних, психологічних. Центр спроєктовано та відремонтовано з акцентом на максимальну доступність для всіх: людей на кріслах колісних, із протезами, із вадами зору та слуху. Superhumans задаватиме стандарти щодо безбар’єрності для всіх медичних закладів України, і для України у цілому.

Команда медичних експертів Superhumans Center складається з найкращих консультантів з усього світу та найкомпетентніших лікарів з України. На базі центру також проводитимуть навчання для лікарів, щоб в Україні було більше висококласних фахівців з протезування.

Клініка є неприбутковою, не має державного фінансування та утримується з допомоги донорів. Усе лікування для пацієнтів буде абсолютно безкоштовним.

Найбільшим донором суперклініки став Говард Баффет, який також завітав на відкриття центру. Він пожертвував 16 мільйонів 300 тисяч доларів. Майже усі кошти з цієї суми скерували на ремонт та закупівлю обладнання для першого корпусу клініки. Один мільйон – на протези для перших пацієнтів.

На першому етапі на базі закладу для українських воїнів та цивільних будуть доступні: лабораторія з виготовлення та збирання протезів, департамент фізичної реабілітації, відділення психологічної підтримки, а також басейн для реабілітації.

На другому етапі, який планують запустити також цього року, надаватимуть послуги з реконструктивної пластичної хірургії та медичної реабілітації.

 

завантаження (4)

 

завантаження (5)

 

У рамках свого перебування у Львові, Франсуа Браун відвідав також Львівський обласний клінічний перинатальний центр і, оглянувши заклад, відзначив, що рівень надання медичних послуг, зокрема у виходжуванні передчасно народжених дітей, відповідає найкращим європейським стандартам.

Варто відзначити, що за час роботи відділення неонатального скринінгу для новонароджених тут виходили 584 дитини. Найменше немовля важило 580 грамів.

Центр проводить також дослідження на 21 генетичну патологію новонароджених. Працює він для 7 областей України. Таке обстеження допомагає вчасно зреагувати на можливі відхилення від нормальних показників аналізу крові дитини, виявити патології та ще на доклінічній стадії застосувати протокольну терапію і корекцію. Завдяки контрактуванню з НСЗУ розширений неонатальний скринінг, який раніше пропонували лише у приватних пологових, тут безкоштовний для усіх новонароджених.

Понад 1100 жінок, які змушені були покинути рідні області, змогли стати мамами завдяки піклуванню та професіоналізму персоналу Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Тут також працює сучасний високотехнологічний банк грудного молока. Цьогоріч в центрі відкрили відділення допоміжних репродуктивних технологій. Зараз розробляють проєкт будівництва нового корпусу дитячої лікарні.

завантаження (6)

Міністри охорони здоров’я Франції та України дали високі оцінки команді Центру на чолі з Марією Малачинською за високий професіоналізм та турботу про надання найкращих послуг українським сім‘ям.