ГОЛОВА КОНСУЛЬТАТИВНОЇ МІСІЇ ЄС В УКРАЇНІ АНТТІ ХАРТІКАЙНЕН У ЛЬВОВІ

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/8/42c/6_1650466239_1620x1080_1_0.jpg

20 квітня 2022 року відбулася зустріч керівництва області з Головою Консультативної місії ЄС в Україні Антті Хартікайненом, в рамках якої обговорено безпекову ситуацію на Львівщині, підтримку ЄС у боротьбі з російської збройною агресією, кількість внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток в області;

Міжнародні експерти Консультативної місії ЄС розпочали свою діяльність в Україні у грудні 2014 року і надавали підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини. За цей час створили чотири представництва: у Львові, Маріуполі, Одесі та Харкові.

На початку збройної агресії росії проти України іноземних експертів з України евакуювали, проте Місія продовжувала роботу. Зокрема, експерти з країн ЄС сприяли залученню гуманітарної допомоги на місцях,  а представники, які залишились в Україні, безперешкодному руху гуманітарної допомоги на пунктах перетину кордону та розподілу її в лікарні, на потреби переміщених осіб тощо. Сьогодні Місія також долучається до роботи з розслідування воєнних злочинів в Україні.

Антті Хартікайнен відзначив, що декілька днів тому було схвалено новий мандат Місії, в межах якого планується залучити додаткових міжнародних 54 радники. Місія розглядає питання повернення до Києва. Основне питання/завдання Місії – діалог з питань громадської безпеки, тобто взаємодія між правоохоронними органами, громадянами та обласною, місцевими адміністраціями залишається актуальним і став навіть більш актуальним в поточних умовах.

Представники КМЄС були ознайомлені з ситуацією щодо внутрішньо переміщених осіб на Львівщині та щодо безпекових програм, які реалізовуються в регіоні.

 

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/3/7c2/9_1650466229_1665x1080_1_0.jpg