КОНСУЛЬТАТИВНА МІСІЯ ЄС У МІЖВІДОМЧІЙ КООРДИНАЦІЇ ТА СПІВПРАЦІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ЛЬВІВЩИНИ

Снимок экрана 2023-05-28 в 00.46.39

12 травня 2023 року в рамках зустрічі керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з головою Львівського регіонального представництва Консультативної Місії ЄС Ганнелоре Вальєр було обговорено участь та підтримку КМЄС у міжвідомчій координації та співпраці правоохоронних органів Львівщини у протидії корупції та економічним злочинам.

Ганнелоре Вальєр привітала ініціативу Львівської ОВА із боротьби з тіньовою економікою та посилення координації органів державної влади і правоохоронних відомств. Йдеться про підписання Меморандуму про співпрацю між Львівською обласною військовою адміністрацією, Львівською обласною прокуратурою, Управлінням Служби безпеки України у Львівській області, Територіальним управлінням БЕБ у Львівській області, Головним управління ДПС Львівської області та Львівською митницею 3 квітня ц.р. Ефективна співпраця цих відомств та здійснення обміну інформацією є одним з елементів реформування сектора цивільної безпеки України на шляху до Європейського Союзу. Меморандум передбачає реалізацію заходів для більш ефективного виявлення та протидії злочинам у сфері економічної безпеки, зокрема пов’язаних із ухиленням від сплати податків, порушенням правил декларування товарів, які переміщуються через митний кордон, обігом підакцизних товарів тощо.

Експерти КМЄС зі свого боку готові долучитися до цієї взаємодії й надавати стратегічні консультації та проводити тренінги для правоохоронних відомств у регіоні на базі кращих європейських практик у протидії фінансовим та економічним злочинам.

Українською стороною наголошувалося, що підтримка Консультативної місії ЄС є важливим рушієм, що дозволить визначити перші кроки, активізувати роботу та скерувати її у правильному напрямі.

За підсумками зустрічі сторони домовилися про координацію спільних дій вже у найближчі тижні.

Окрім того, предметом обговорення зустрічі була також ситуація на українсько-польському кордоні, зокрема черги на перетин кордону та сповільнений пропуск вантажного транспорту. Із березня 2022 року члени Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України беруть участь у підтримці кордону, надаючи стратегічні поради Державній митній службі та Державній прикордонній службі. Допомагають з реалізацією ініціативи Єврокомісії «Шляхи солідарності», подоланні довгих черг вантажівок й інших викликів на пунктах пропуску на заході України.