ЛЬВІВ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ МЗС ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

30 січня 2023 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з делегацією МЗС Чехії – директором департаменту з економічної дипломатії МЗС ЧР Мареком Свободою, директором департаменту гуманітарної допомоги МЗС ЧР Петром Гандаловичем, а також представником Міністерства промисловості та торгівлі ЧР Вацлавом Лідлом та представником Чеського агентства розвитку Міхалом Мінчевим. Делегацію супроводжував Генеральний консул Чехії у Львові Давід Нови.

Під час зустрічі висловлена подяка чеській стороні за надану гуманітарну, енергетичну та військову допомогу.

Чехія надала альтернативні джерела живлення для медичних закладів, підтримавши заклади охорони здоров’я, в т.ч. які працюють з пораненими, де пацієнти отримують якісну трансплантацію, реабілітацію, протезування в комфортних умовах.

За результатами відвідання львівських шпиталів, Марек Свобода зазначив, що українська сторона справді ефективно використовує допомогу, яку отримала від ЧР. Проте, на його думку, в сучасних умовах Україна потребує ще більше допомоги, і запевнив, що Чехія готова цьому сприяти.

Сторони обговорили майбутню діяльність Superhumans Center, сучасної клініки з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни, яка невдовзі запрацює на базі одного з медичних закладів Львова. Для пацієнтів в клініці все буде повністю безкоштовним. «Superhumans Center є комплексним проєктом, багатофунціональним у багатьох сферах, починаючи від енергоощадності будівлі, обладнання, яке використовуватимуть, підходів у наданні медичної допомоги, реабілітації, протезуванні, психологічної допомоги, і аж до навчання для лікарів, які відбуватимуться на базі центру.

На переконання чеської делегації, Львівська область може стати центром з реабілітації для громадян з різних куточків держави. Тут також проходитимуть навчання спеціалісти, які вже потім надаватимуть такі послуги в інших областях. ЧР зі свого боку надаватиме сприяння розвитку Superhumans Center.