ЛЬВІВ ВІДВІДАЛА ВІЦЕМАРШАЛЕК СЕЙМУ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА МАЛГОЖАТА-МАРІЯ ГОCЄВСЬКА

 

14 лютого 2023 року відбулася зустріч керівництва області та Представництва МЗС України у Львові з Віцемаршалком Сейму Республіки Польща Малгожата-Марією Госєвські.

Сторони обговорили поточний стан справ в області із забезпечення внутрішньо переміщених осіб необхідною гуманітарною допомогою.

Польській стороні висловлено подяку за неоціненну допомогу – прихисток мільйонів українців, незліченну кількість тонн гуманітарної допомоги. Окрема подяка висловлена також польським дипломатам, які просувають питання військової допомоги у дипломатичних колах багатьох держав. Україна відчуває результати цієї підтримки від братнього польського народу Польщі.

Малгожата-Марія Госєвська відзначила, що польський народ вкладає в збір коштів і допомогу українському народу свою душу і серце.

Після зустрічі відбулася урочиста передача 10 генераторів для потреб внутрішньо переміщених осіб Львівської області, подарованих польською стороною. Загалом для потреб ВПО Львівщини буде передано 60 генераторів та ще 60 генераторів – безпосередньо на передову. Кошти на них зібрали прихожани польського монастиря Ясна Гора.

Настоятель монастиря Вальдемар Пастусяк зазначив, що кошти були зібрані з пожертв паломників та прихожан монастиря і вони символізують світло пам’яті в постійній молитві за мир. Поляки розуміють, що цей мир треба ще вибороти, тому стараються тут і зараз допомогти тим, хто має проблеми з електрикою, щоб в домівках було повноцінне джерело електроенергії і люди могли забезпечувати свій побут у ці найскладніші часи.