МАРІНО ФАРДЕЛЛІ – ОМБУДСМЕН ІТАЛІЇ ТА РЕГІОНУ ЛАЦІО – ВІДВІДАВ ЛЬВІВ

15 квітня 2024 року Львівщину з робочим візитом (вже вдруге) відвідав омбудсмен Італії та регіону Лаціо Маріно Фарделлі, в рамках якого відбулася зустріч італійського гостя з керівництвом регіону та Представництва.

IVN_9655

Метою зустрічі стало поглиблення двосторонніх регіональних відносин між Італією та Україною. Маріно Фарделлі відзначив, що зустріч символізує як зв’язки у сфері прав людей, так і міжрегіональні звʼязки Лаціо і Львівської області та запросив очільника області взяти участь у конференції в Монтекассіно у вересні цього року.
Італійській стороні висловлено подяку за підтримку і надану Львівщину допомогу від регіону Лаціо, – майже сотня дітей з регіону наразі перебуває в гостинній Італії, що є вагомою допомогою в адаптації та відпочинку українських школярів.
Сторонами відзначена перспективність налагодження співпраці у галузі освіти, в т.ч. шкільної. На даний час Україна стикається з значними проблемами в цій сфері, зокрема, в контексті прийняття відповідної постанови КМУ щодо закриття шкіл, у яких кількість учнів становить менше ніж 45. Водночас, існування шкіл є ключовим фактором для збереження населених пунктів, оскільки саме вони створюють основу для розвитку соціальних зв’язків. На Львівщині загалом є 1098 шкіл, з яких необхідним є закриття 48 шкіл, відповідно до урядового розпорядження. При цьому наразі особливо важливим є приділяти увагу школам, спілкуванню дітей між собою, допомагати їм долати стреси і підтримувати, особливо дітей внутрішньо переміщених осіб.
Окрім вищевикладеного, взаємні дивіденди може принести співпраця між українськими та італійськими закладами вищої освіти і, як її органічна частина – безпосередні контакти між студентами двох країн. У зв’язку з отриманням у наступному році Львовом титулу Молодіжної столиці Європи, присудженим Європейським молодіжним форумом (призначений для розширення можливостей молоді, активізації участі молоді та зміцнення європейської ідентичності), Маріно Фарделлі висловив побажання, щоби делегація студентів з Кассіно змогла відвідати Львів. Приїхавши до Львова, італійські студенти зможуть особисто пересвідчитися у творчості і креативності львівської молоді, яка незважаючи на воєнний стан, бере активну участь у житті міста. Як зазначив італійський гість, італійська молодь є доволі пасивна щодо справ громадського житті міста і регіону Лаціо загалом. При цьому італійський омбудсмен підкреслив, що одним із своїх завдань вбачає розвивати громадську свідомість у молоді, тому вищезгадана поїздка до Львова змогла б позитивно вплинути на італійських студентів з тим, щоби вони відчули потрібність і результативність долучення до активностей у своїх містах, громадах та країні.
Зі свого боку, очільник області

IVN_9580

відзначив, що в українських вишах дуже уважно ставляться до необхідності розширення правової свідомості студентів, що є ключовим елементом їхнього професійного та особистісного розвитку. Була висловлена пропозиція щодо об’єднання зусиль між українськими та італійськими університетами та зацікавленими сторонами для спільної реалізації програми, спрямованої на підвищення правової освіти серед молоді. Для українських студентів це би була реальна можливість краще зрозуміти європейські правові стандарти та цінності.
Маріно Фарделлі виокремив ва

IVN_9632

жливість підтримання на регіональному рівні правової та демократичної системи, прав людини, чому сприяє та розвитку регіональних відносин з міжнародними партнерами.