МІНІСТР-ПРЕЗИДЕНТ ФЕДЕРАЛЬНОЇ ЗЕМЛІ СААР ФРН АНКЕ РЕЛІНҐЕР ВІДВІДАЛА ЛЬВІВ

8 листопада 2023 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з  міністром-президентом федеральної землі Саар, ФРН Анке Релінґер, в рамках якої була підписана міжрегіональна декларація про співробітництво у сферах економіки, енергетики, охорони природи, науки і технологій, медицини, освіти, культури та мистецтва.

IMG_6028

З метою реалізації домовленостей, зафіксованих в тексті декларації сторони домовилися створити декілька робочих груп, зокрема, у сфері надання професійної освіти, розвитку медицини, співпраці між університетами (зокрема з Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького), енергетики, а також у питанні трансформації вугільних регіонів. Варто відзначити, що німецька організація GIZ реалізує на Львівщині проєкт з реорганізації шахт на Червоноградщині. А з огляду на те, що німецька земля Саар, у свою чергу, також пройшла шлях трансформації власних вугільних регіонів починаючи з 2012 року, – німецькі спеціалісти зможуть поділитися досвідом прийняття комплексних рішень у цій сфері.

Іноземній делегації була висловлена вдячність за підтримку і допомогу Україні, яка надається офіційним Берліном на федеральному рівні, а також німецькими землями, зокрема, в гуманітарній і військовій сферах. Особисто пані Релінґер одразу на початку повномасштабного військового вторгнення рф на територію України надала прихисток у власному помешканні двом українкам.

Анке Релінгер зазначила, що навіть у такий складний час війни важливо планувати майбутнє і федеральна земля Саар готова долучитися до процесів розвитку Львівщини в контексті інтеграції України до ЄС. Земля Саар і Львівщина є прикордонними регіонами і кожний тісно контактує з Підкарпатським воєводством Польщі, що відкриває низку можливостей для більш розгорненої міжрегіональної співпраці.

IMG_6190

Німецька делегація на чолі з Анке Релінґер відвідала Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» і спільно з керівництвом області та Представництва вшанувала пам’ять загиблих українських захисників та захисниць.

Міністр-президент федеральної землі Саар також відвідала Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького, зустрілася з керівництвом навчального закладу з метою обговорення співпраці у межах програми Interreg Europe.

IMG_6107