МІНІСТРИ КУЛЬТУРИ КРАЇН ЦСЄ ТА КРАЇН БАЛТІЇ ЗУСТРІЛИСЬ У ЛЬВОВІ

 IMG 6429 (1)

29 червня 2022 року у Львові відбулась робоча зустріч міністрів культури країн ЦСЄ та країн Балтії:  Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, Віце Прем’єр-міністр, Міністра культури та національної спадщини Польщі Пйотра Глінського, Міністра культури Литви Сімонаcа Кайріса, Міністра культури Чеської Республіки Мартіна Бакса, Міністра культури Словацької Республіки Натальї Міланової, Міністра культури Республіки Молдова Сергія Продана, Генерального секретаря Міністерства культури Естонії Тарві Сітса, Державної секретарки Міністерства культури Румунії Діани Бачуни, заступника Держсекретаря Міністерства культури та інновацій Угорщини Габора Чаба.

О.Ткаченком було наголошено, що фронт боротьби включає в т.ч. і потужний культурний аспект – українську ідентичність, проти якої воює москва. Україні важлива підтримка від країн-партнерів щонайменше у трьох секторах: санкціях проти російської культури, відновленні та промоції української культури за кордоном.

Міністри прийняли Спільну декларацію, цілями якої визначено – охорону та збереження культурної спадщини України як частини культурної спадщини людства; захист культурного та медійного поля від пропаганди та неоколоніальних наративів; наявність спільної позиції на міжнародній арені, спрямованої на протидію російській агресії проти України.