НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ ІНДІЇ В УКРАЇНІ ХАРШ КУМАР ДЖЕЙН ВІДВІДАВ ЛЬВІВ

завантаження

24 квітня 2023 року Львівщину з робочим візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Харш Кумар Джейн, в рамках якого відбулися зустрічі з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові.

З огляду на те, що в Україні до повномасштабного вторгнення рф на територію України навчалося багато студентів з Індії, Посол висловив вдячність за допомогу, яку ЛОВА спільно з Представництвом надали для евакуації індійських студентів в березні 2022 року.

Харш Кумар Джейн відзначив важливі зв’язки Індії з Львівщиною у сфері культури та освіти та поінформував, що багато індійських студентів повернулися в назад в Україну та продовжують своє навчання, зокрема у львівських вищих навчальних закладах.

Посол зазначив, що Індія неодноразово висловлювала підтримку України на міжнародних майданчиках, а також надала гуманітарну допомогу для потребуючих громадян. Зокрема, відбулося понад десяток гуманітарних передач медичного обладнання та засобів гігієнічного догляду.

Окрім цього, Індія планує передати Україні шкільні автобуси, генератори та інше обладнання (на Львівщину передадуть 10 генераторів потужністю 30 кВт).

З огляду на те, що Індія є одним із найбільших виробників ліків на світовому ринку, Львівщина є зацікавлена у тому, щоб фармакологічні підприємства Індії відкривали своє виробництво у регіоні. Наявність підготовлених кадрів та розвиток технологій дозволяє реалізувати такий проєкт без зволікань. Також Львівщина зацікавлена у налагодженні співпраці індійських вишів з Львівським національним університетом імені Івана Франка та НУ «Львівська політехніка». В контексті того, що медичні заклади Львівщини щодня приймають людей, які постраждали від воєнних дій росії, українська сторона вкрай зацікавлені в обміні досвідом та спеціалістами у кваліфікованій допомозі.

Харш Кумар Джейн підтвердив, що співробітництво у сфері освіти є надзвичайно важливим для Індії, а у медичній сфері особливо. Він додав, що Посольство зі свого боку й надалі заохочуватиме інвестування в Україну індійськими компаніями.

 заохочуватиме інвестування в Україну індійськими компаніями.