НОВИЙ РІВЕНЬ СПІВРОБІТНИЦТВА ЛЬВІВЩИНИ З СІЛЕЗЬКИМ ВОЄВОДСТВОМ

Нові напрями співпраці, зокрема в галузі торгівлі між представниками бізнесу Сілезького воєводства (Республіка Польща) та Львівщини були обговорені під час Українсько-польського бізнес форуму, який відбувся у Львові 4 грудня 2023 року.

received_3656924397883947Долучились до форуму представники Генерального консульства Республіки Польща у Львові, бізнес-асоціації Польщі, керівництво Львівської ОВА, Представництво МЗС України у Львові, підприємці двох країн.

Форум поділили на кілька панельних дискусій, в межах обговорили важливі питання співпраці, – першочергово сторони розглянули ідею організації торговельних місії експортно орієнтованого бізнесу до Сілезького воєводства для налагодження нових контактів, обміну досвідом між підприємствами Сілезії та Львівщини, а також нарощення торговельного обороту.

Окрім цього, польська делегація поділась досвідом ревітації вугільних шахт у Сілезькому воєводстві. Цей процес у Польщі стартував 25 років тому. Тамтешні шахти повністю не законсервували, а перетворили на музеї та культурні заклади. На Львівщині триває процес трансформації Червоноградського вугільного регіону, тож представники Львівської ОВА висловили зацікавленість в обміні знаннями щодо ревітації місцевих шахт за польським принципом.

В межах форуму Агенція регіонального розвитку Львівщини та Верхньосілезький фонд підписали двосторонній меморандум. Сторони задекларували свою готовність розпочати співпрацю у сфері підтримки підприємств малого та середнього бізнесу з Сілезького воєводства, розширенні діяльності на ук

received_340558265502419received_2162205620777351

раїнському ринку тощо.

5 грудня відбулась окрема зустріч польської делегації з керівництвом області та Представництв

received_1009069936853675

а, під час якої польська сторона поінформувала, що 1 березня на Львівщині планують відкрити представництво Верхньосілезького фонду Сілезького воєводства – першого воєводства Польщі, яке відкриває свій офіс в Україні під час війни. Аналогічний офіс вже працює у Києві.

received_372908728483038

Ймовірно, що невдовзі своє представництво у Львові матиме і Західнопоморське воєводство.

received_7314287245250357

Мета представництва – надання допомоги підприємцям України та Польщі знаходити один одного, співпрацювати, сприяти обміну продукцією і взаємному виходу на ринки обох країн.

Обговорено також підтримку з боку РП служби обласної екстреної медичної допомоги та медичних закладів на Львівщині, можливості інтеграції досвіду Польщі в нашій області щодо трансформації вугільних регіонів.

Цінним для Львівщини є також досвід Сілезького воєводства у трансформації вугільних регіонів, адже відповідний проєкт на Львівщині реалізує GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва), а у Сілезькому воєводстві така трансформація відбувається за підтримки Європейського Союзу. Проєкт передбачає закриття старих шахт та відкриття натомість індустріальних парків.

Верхньосілезький фонд Сілезького воєводства Республіки Польща – ключова організація бізнес-середовища в Сілезькому воєводстві, який виконує конкретні завдання у межах політики економічного розвитку місцевої влади, а також має досвід фінансових інструментів для малого і середнього підприємництва, а також в організації консультацій  та навчання. Фонд забезпечує інвестиції в проєкти, включені  в каталог Smart Specializations, або експериментальні та проривні проєкти, які слугують розвитку нових спеціалізацій і, як наслідок, створенню міцної технологічної бази в Сілезії.

Сьогодні Верхньосілезький фонд зосереджений на фінансовій підтримці сектору мікро, малих і середніх підприємств, використовуючи як власні кошти, так і кошти програм ЄС.