ОБГОВОРЕННЯ СПІВПРАЦІ В ОСВІТНІЙ, МЕДИЧНІЙ ТА СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРАХ З НАДЗВИЧАЙНИМ І ПОВНОВАЖНИМ ПОСЛОМ СУВЕРЕННОГО МАЛЬТІЙСЬКОГО ОРДЕНУ В УКРАЇНІ АНТОНІО ҐАЗЗАНТІ ПУЛЬЄЗЕ ДІ КОТРОНЕ

Снимок экрана 2023-05-28 в 00.50.36

3 травня 2023 року Львів відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне. В рамках робочого візиту Посла відбулась зустріч з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові.

Метою зустрічі стало обговорення можливостей посилення допомоги внутрішньо переміщеним особам, зокрема тим, які належать до найбільш вразливих категорій населення, а також співпраця в освітній, медичній та соціальній сферах.

Зазначалося, що Мальтійський Орден був одним з перших, хто допомагав жителям України, які тікали від війни. Представниками Ордену надавалась безперервна допомога  на пунктах пропуску та у прихистках. Допомога також надавалася вихованцям дитячих будинків, людям з інвалідністю і всім, хто справді потребував підтримки.

Мальтійський Орден проявив неординарну результативність та відкритість у своїй роботі в Україні. В контексті цього, на Львівщині є зацікавленими у підтримці ініціатив, які стосуються надання психологічної допомоги. Зокрема, Львівська ОВА планує проведення додаткових навчань для психологів області, які безперервно працюють з населенням у трьох галузях – охорони здоров’я, освіти і соціального захисту. Відповідних фахівців треба належним чином підготувати.

Іноземним гостям надана інформація щодо діяльності консультативно-координаційних центрів, які з ініціативи регіонального керівництва активно працюють в кожному районі області та безкоштовно допомагають усім, хто цього потребує. Для представників психологічної служби ККЦ теж планують проводити навчання.

Зі свого боку Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне відзначив ефективну координацію діяльності з регіональною владою та запевнив у тому, що підтримка Ордену в майбутньому буде ще більш активною. Сфера психологічної допомоги є для Ордену пріоритетною. Відбудова України повинна стосуватись не лише фізичної відбудови міст, а й психологічної допомоги людям. Посол наголосив на необхідності рятувати дітей, які живуть в страшних реаліях – потерпають від ракетних обстрілів, втрати близьких чи депортації у росію і висловив сподівання, що Орден зможе ефективно допомогти в цій делікатній сфері.

Окрім цього, іноземним гостям було запропоновано розглянути можливість долучитись до реконструкції дитячих госпіталів області, в т.ч. Західноукраїнського дитячого медичного центру, який став своєрідним хабом для дітей з усієї України. Вже цього року тут планують відремонтувати реабілітаційне відділення медзакладу.

Отримано запевнення в готовності Мальтійського Ордену в Україні співпрацювати з регіональною владою в цьому напрямі, а також започаткувати обмін досвідом між українськими і світовими спеціалістами та стажування українських лікарів за кордоном.