Переговори з придністровського врегулювання у Львові

1

19 лютого 2013 року у Львові, в рамках головуванням України в ОБСЄ, відбулася перша у поточному році офіційна зустріч «Постійної наради з політичних питань в рамках переговорного процесу з придністровського врегулювання» у форматі 5+2, до якого входять Республіка Молдова, Придністров’я – сторони, ОБСЄ, Україна, Російська Федерація – посередники, ЄС, США – спостерігачі.

Зокрема, керівником делегації від Республіки Молдова став Політичний представник у переговорному процесі Є.Карпов, від Придністров’я – Політичний представник у переговорному процесі Н.Штанскі.

Головуючим на засіданні виступив Спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ з питань конфліктів А.Дещиця.

Досягнення прогресу у врегулюванні придністровського конфлікту визначено важливим пріоритетом головування України в ОБСЄ, яке триватиме упродовж 2013 року.

Зустрічі у Львові передував нещодавній візит до Республіки Молдова Діючого голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари, в ході якого було підкреслено, що Україна як головуюча в ОБСЄ надає сторонам унікальні можливості  для просування на шляхах пошуку всеохоплюючого політичного рішення  конфлікту.

В рамках львівської зустрічі відбулося обговорення соціально-економічних питань, зокрема, першочергових заходів щодо поліпшення умов свободи пересування населення обох берегів Дністра, взаємодії у гуманітарній сфері та забезпечення прав людини.

Досягнуто згоди, що конкретні деталі реалізації цих заходів будуть погоджені на рівні експертних робочих груп сторін.

Українське головування підкреслило необхідність продовження роботи на політичному та експертному рівні для досягнення конкретних домовленостей з вирішення проблем, спрямованих на покращення життя людей на обох берегах Дністра та готовність надавати всебічне сприяння в їх реалізації.

Була підтверджена актуальність пропозиції Діючого голови ОБСЄ Л.Кожари щодо організації зустрічі між молдовським та придністровським лідерами у поточному році.

Учасники засідання підтримали пропозицію Українського головування провести наступний раунд переговорів 23-24 травня ц.р. в Одесі.

За результатами засідання відбулася відео-прес-конференція глав делегацій Молдови і Придністров’я  а також Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ з питань конфліктів та голови Місії ОБСЄ в Молдові для представників українських центральних і регіональних ЗМІ та закордонних мас-медіа (через відео-зв’язок з Місією ОБСЄ в Молдові).

DSC_6017