ПЕРЕМОВИНИ З ДЕПУТАТОМ БУНДЕСТАГУ МАРКОМ ВАНДЕРВІТЦЕМ

 

17 листопада 2022 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представника МЗС України у Львові А.Грушка з депутатом Бундестагу ФРН, членом партії ХДС, заступником голови комітету з питань культури та медіа, членом комітету з питань закордонних справ Марком Вандервітцом.

Марко Вандервітц відзначив, що приїхав до Львова щоби проявити солідарність з мужнім українським народом. Він запевнив у підтримці України в гуманітарному та військовому плані, а також шляхом надання прихистку численним біженцям. Німецький гість озвучив чітке розуміння німецької сторони, що рф чинить жахливі злочини в Україні.

Під час зустрічі йшлося також про допомогу Україні у культурній сфері, зокрема щодо відбудови та реставрації національних пам’яток Львівщини, музеїв. Тема містобудівництва, збереження культурної спадщини, відбудови знищених музеїв тощо є близькою Марку Вандервітцу. Він зазначив, що активно підтримуватиме проєкти в цьому контексті, особливо по Львівській області, яка території якої розміщена велика кількість різноманітного культурного надбання європейського значення (в т.ч. входять до списку світової спадщини ЮНЕСКО).

Висловлено подяку німецькій стороні за підтримку, підтверджено зацікавленість у співпраці в культурній сфері та запропоновано напрацювати спільну програму щодо виконання різних реставраційних робіт.

На території Львівщини знаходиться три історично=архітектурні пам’ятки, які зазнали руйнування від вибухової хвили: Золочівський замок та два храми у  Львівській області – до початку зимового періоду, їх уже відновили. Водночас, в області є 200 об’єктів, по яких необхідно виготовити відповідну документацію, щоб надалі займатися їхньою реставрацією.

Надання допомоги потребує багатьох організаційних аспектів, адже Німеччина має федеральний устрій. Втім, наразі відбувається узгодження партнерської кооперації між федеральними землями і регіонами України.

Німецький гість запевнив, що буде надана підтримка щодо реставрації пам’яток архітектури, відбудові держави та висловив враженість тим, що навіть у складний воєнний час українські лідери вже думають про відбудову, збереження культурних цінностей, реставрацію (незважаючи на повітряні тривоги та постійні атаки).

Марко Вандервітц також підкреслив, що населення і уряд Німеччини підтримують надання допомоги Україні та українським біженцям. ФРН сприятиме і військовим успіхам України: поставкою танків, ППО, іншої військової техніки. Із Саксонії найближчим часом будуть передані електричні генератори для регіонів України.