ПІДПИСАННЯ У ЛЬВОВІ УГОДИ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС ПРО УЧАСТЬ УКРАЇНИ У ПРОГРАМІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ «МЕХАНІЗМ «СПОЛУЧЕННЯ ЄВРОПИ»

6 червня 2023 року у Львові відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – міністра  розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та Єврокомісара з питань транспорту Адіни Велян, а рамках якої була підписана Угода між Україною та ЄС про участь України у програмі Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи».

EU_memorandum

За інформацією сторони ЄС, загальний бюджет програми включно з енергетичною і цифровою частинами становить 33 мільярди євро, реалізацію проєкту передбачено до 2027 року. Положення Угоди уможливлюють залучення фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Глава української делегації зазначив, що основна увага приділятиметься розвитку експортної логістики на західних кордонах України, зокрема, збільшення пропускної здатності автомобільних та залізничних пунктів пропуску. На даний час відбуваються переговори з європейськими партнерами щодо реалізації шести перших проєктних пропозицій, щодо яких в червні ц.р. очікуються результати відбору. Також, розпочалася робота над підготовкою проєктних пропозицій на 2024 рік.

Олександр Кубраков висловив також вдячність Єврокомісару з питань транспорту за активну співпрацю та реальні практичні кроки, які стосуються інтеграції України в європейський транспортний простір.

Фінансування проєктів, поданих на CEF, передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця за рахунок власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечать у межах програми.

Єврокомісар зі свого боку відзначила, що партнером в подібній програмі вперше стає країна, наразі не член Європейського Союзу. ЄСівська сторона працює над ефективною інтеграцією України у транспортне середовище ЄС.