ПІДТРИМКА ФІНЛЯНДІЇ – НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ ФІНЛЯНДІЇ В УКРАЇНІ ЯАККО ЛЕХТОВІРТА ВІДВІДАВ ЛЬВІВ

9 червня 2023 року з робочим візитом у Львові перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Яакко Лехтовірта, під час якої відбулися зустрічі з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові.

Сторони обговорили співпрацю двох держав та реалізацію спільних проєктів, які націлені на покращання економічної, медичної та соціальної сфер регіону.

Снимок экрана 2023-06-16 в 10.57Посла Фінляндії було поінформовано щодо пріоритетів діяльності Львівщини упродовж 2023 року, зокрема процесів реконструкції закладів соцзахисту, навчання психологів, які працюють із населенням та роботи клініки Superhumans Center, медичного закладу, що спеціалізується на протезуванні, реабілітації, реконструктивній хірургії та лікуванні посттравматичних розладів як військових, так і цивільних.

Фінській стороні висловлено подяку за гуманітарну та військову допомогу, яка надається з перших днів повномасштабної війни, а також за постійну підтримку на міжнародній арені. Наголошувалося, що світ повинен знати про всі жахи, які росія чинить на території України. Цими днями дуже важливо доносити правду і про зруйновану та затоплену Херсонщину. Львівська область вже приймає жителів тих регіонів, які найбільше постраждалих від катастрофи на Каховській ГЕС. Крім того, у регіоні проживає велика кількість ВПО, які евакуювалися з небезпечних областей раніше. З огляду на це, ключова потреба області є збільшити кількість місць у закладах соцзахисту та медичних установах, щоб прийняти всіх, хто цього потребує.

Посол Фінляндії в Україні Яакко Лехтовірта зі своєї сторони підкреслив, що Україну і Фінляндію об’єднує низка аспектів, адже фіни знають, як відстоювати право на свою незалежність. Він висловив впевненість, що після перемоги українцям більше не доведеться пояснювати іноземцям, чим вони відрізняються від росіян. Фінляндія намагається надавати якомога більше допомоги Україні, в жодному разі не планує зменшувати її обсяги, – особливо тоді, коли ворог настільки жорстокий та непередбачуваний. Фінляндія готова допомагати збудувати успішну та інноваційну Україну, поділитись досвідом для того, щоб Україна могла конкурувати з західними країнами на всіх ринках.

Снимок экрана 2023-06-16 в 10.58

Посол також запевнив, що Фінляндія підтримує вступ України в ЄС і буде допомагати їй реалізуватись на міжнародній арені.

Під час зустрічі Посол також представив нового почесного консула Фінляндії у місті Львів Олега Дріня.