ПІДТРИМКА ФРАНЦІЄЮ ЛЬВІВЩИНИ ПРОДОВЖУВАТИМЕТЬСЯ – СПЕЦІАЛЬНИЙ УПОВНОВАЖЕНИЙ ПРЕЗИДЕНТА ФРАНЦІЇ З ПИТАНЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ П’ЄР ЕЛЬБРОН

IMG_90242 лютого 2024 року Львів відвідав Спеціальний уповноважений Президента Франції з питань

економічної допомоги та відновлення України П’єр Ельброн.
Agence Française de Développement (AFD) є французьким агентством розвитку, державним фінансовим інститутом, що діє під егідою французького уряду і надає фінансову допомогу у вигляді кредитів, грантів та гарантій як публічним, так і приватним установам, зокрема підтримує проєкти та програми, які сприяють економічному і соціальному розвитку країн, що розвиваються.
В рамках поїздки французького гостя відбулася зустріч з керівництвом регіону та Представництва, під час якої обговорено напрями співробітництва, зокрема залучення французьких партнерів до підтримки медичної, освітньої сфер та ВПО, а також питання зміцнення економічного партнерства між Францією та Україною включно з виклики, пов’язані із відбудовою країни.
П’єр Ельброн вже відвідував Львівщину у вересні минулого року у складі делегації МЗС Франції.
Французький гість зазначив, що агенція AFD працює з публічним сектором, з різними організаціями на рівні міста і області, зокрема, в рамках проєктів, які є актуальними та необхідними для копартнерів. Зазвичай, йдеться за проєкти, які втілюються для реалізації коротко- та довгострокових потреб потребуючої сторони.
У цьому контексті варто відзначити, що регіональна влада Львівщини від початку повномасштабного вторгнення створила зручні умови для взаємодії державного апарату та сегменту міжнародних організацій під егідою ООН, задекларувала спільні цілі співпраці та взаємопідтримки з ЮНІСЕФ, USAID, Фондом Шона Пенна та багатьма іншими.
Висловлено подяку французькій стороні за візит і співпрацю, та сподівання, що співпраця та партнерство сприятимуть розвитку України та наближатимуть перемогу.
Зустріч відбулася за сприяння Почесного консула Франції у Львові Данила Яреми.

Довідково.IMG_8989 AFD надає фінансову допомогу у вигляді кредитів, грантів та гарантій як публічним, так і приватним установам. Агенція тісно співпрацює з місцевими урядами, неурядовим та приватним сектором для реалізації проєктів розвитку.
AFD фокусується на різних секторах, таких як освіта, охорона здоров’я, сільське господарство, інфраструктура, сталий розвиток та управління. Великий акцент приділяється проектам, що вирішують проблеми зміни клімату, підтримують гендерну рівність та сприяють соціальній інклюзії.
Команда AFD бере участь у більш ніж 4000 проектах під егідою чисельних департаментів Франції у понад 100 країнах в Африці, Азії, Близькому Сході, Латинській Америці та Карибському басейні.
Агенція співпрацює з міжнародними організаціями, банками розвитку та іншими партнерами. Часто вона фінансує проєкти спільно з міжнародними інститутами, такими як Світовий банк, Європейський інвестиційний банк та регіональні розвиткові банки.
AFD має подвійний статус, будучи одночасно французьким державним органом, відомим як EPIC («Etablissement Public à Caractère Industriel et Commercial»), і фінансовою компанією («Société de Financement»), яка регулюється національною банківською установою (ACPR). AFD має такий самий фінансовий рейтинг, як і держава Франція.
У 2022 році AFD виділила 12,3 млрд євро на проєкти розвитку.

IMG_9085