ПІДТРИМКА КОРОЛІВСТВА ІСПАНІЯ У КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

Посол Іспанії 416 листопада 2023 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопесом-Арандою Хагу.

Висловлено подяку іспанській стороні за підтримку, яка надається Україні у військовій, економічній, гуманітарній сферах та наданні прихисту біженцям.

В рамках зустрічі обговорені напрями розширення культурної співпраці, зокрема, Посол Іспанії відзначив намір відновити взаємодію у сфері кіномистецтва, театрального мистецтва, літератури.

Під час свого візиту до Львова, Рікардо Лопес-Аранда Хагу оглянув хід робіт по підготовці до відкриття Львівського культурного хабу ЮНЕСКО, який фінансується іспанською стороною. Іспанський гість висловив переконання, що цей культурний осередок відіграватиме велику роль у культурному та мистецькому житті міста і стане прикладом для інших регіонів країни.

Посол Іспанії поділився також досвідом про вже реалізовані культурні проекти в Київській області, зокрема поставлену виставу за результатами співпраці іспанських драматургів та українських студентів, а також іспанського диригента з українськими музикантами. Іспанська сторона готова реалізувати подібні проєкти і на Львівщині, що дозволить поєднати численні елементи іспанської та української культур, культурних надбань, її демонстрації широкому колу поціновувачів. На переконання іспанського Посла, містки культурної співпраці є елементами солідарності і підтримки.

Посол Іспанії 1

Під час свого перебування у Львові, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу посадив перше дерево на Алеї міжнародної підтримки України у Львові.

Візит Посла Іспанії на Львівщину відбувся в межах Фестивалю іспанського кіно, який проводиться в контексті культурної програми головування Іспанії у Раді ЄС. Під час кінопоказів відбудеться демонстрація нових іспанських фільмів, які отримали нагороди та визнання в Іспанії та у світі.

Тиждень іспанського кіно у Львові розпочався 15 листопада в Палаці культури імені Гната Хоткевича з наступною програмою:

Четвер, 16 листопада, 18:00: Фільм «Чемпіони» (CAMPEONES).

П’ятниця, 17 листопада, 18:00: Фільм «Стіни говорять» (Las Paredes Hablan).

Субота, 18 листопада, 18:00: Фільм «Найкращий бос».

Неділя 19 листопада, о 18:00: «Душа команди».