ПІДТРИМКА ПІВДЕННОЮ МОРАВІЄЮ ЛЬВІВЩИНИ

 

4 квітня 2024 року Львів з робочим візитом відвідав Гетьман Південноморавського краю Чеської Республіки Ян Гроліх, в рамках якого відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва з Високим представником Чехії.

IVN_6705

Під час зустрічі сторони обговорили широкий спектр напрямів поглиблення співпраці та розвитку Львівщини і Південноморавського краю, зокрема, в контексті економічного співробітництва, залучення іноземних інвестицій, створення підприємств, надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Від української сторони зазначалося, що у контексті завершення війни особливо важливою стане стратегія активного економічного розвитку. Наразі 160 релокованих на Львівщину підприємств вже успішно розпочали свою діяльність. Сьогодні критично важливо збільшити кількість робочих місць та створити нові спільні підприємства, від чого залежать, як стабільність економіки, так забезпечення працевлаштування для українських громадян. Приріст українських робітників у Чехії є наглядним прикладом того, наскільки важливим є забезпечити конкурентоспроможність бізнес-середовища та створити привабливі умови для внутрішніх інвестицій.IVN_6700
Зі свого боку, Ян Гроліх поінформував, що найближчим часом планує зустріч з Міністром торгівлі та промисловості Чеської Республіки, в рамках якої представить готовність Південноморавського краю профінансувати участь львівських компаній та фірм на промислових виставках у Чехії. Також чеська сторона готова покрити витрати на стажування та воркшопи, аби підтримати малий бізнес України. Окрім того, на думку Яна Гроліха, великі перспективи має розвиток чесько-українського бізнес-клубу, до складу якого входять зацікавлені у двосторонній співпраці підприємства.
З боку української сторони було сфокусовано на зацікавленості та готовності до тісної співпраці з іноземними партнерами, особливо в контексті залучення інвестицій. У цьому зв’язку Департамент економіки ЛОВА надасть всю необхідну інформацію, яка буде корисна для прийняття рішень щодо вкладення капіталу.
Другим напрямом співпраці є питання торгівлі. Львівщина орієнтована на експорт. Збільшення обсягів торгівлі з країнами Європейського Союзу є для регіону великим пріоритетом. На сьогодні на території Львівської області працюють більше ніж тисяча підприємств, які експортують свою продукцію, ознайомлені з високими стандартами ЄС і дотримуються їх.
Чеській стороні було повідомлено, що у найближчі два місяці планується провести експортний форум. Оскільки Чехія традиційно бере активну участь у таких заходах і укладає взаємовигідні контракти, то було висловлено сподівання, що у цьогорічному заході чеський бізнес знову візьме участь.
Під час зустрічі йшлося також про можливість обміну досвідом у сферах науки, культури, туризму та освіти, зокрема, в рамках співпраці між університетами та науковими установами обох країн, що сприятиме розвитку інноваційних проєктів та спільних досліджень.

 

Окрім вищевикладеного, с

торони обговорили також і питання гуманітарної допомоги.Чеській стороні була висловлена подяка, адже Південна Моравія однією з перших передала медикаменти, лікарське обладнання та продукти харчування загальною вартістю майже 14 мільйонів чеських крон. Край передав також 5 вантажних автомобілів, 5 промислових електрогенераторів.
Варто відзначити, що між Львівською областю та Південноморавським краєм з 2018 року діє безстрокова угода про співробітництво. Південноморавський край активно підтримує Львівську область у складні часи російської агресії.

 

 

IVN_6709

 

В рамках поїздки чеський гість вшанував пам’ять полеглих у російсько-українській війні воїнів, похованих на Личаківському кладовищі, а також відвідав один з госпіталів області та Superhumans Center, у якому проходять реабілітацію українські захисники. Чеські гості ознайомилися з роботою клініки, в рамках екскурсії їм було презентовано результати спільної українсько-чеської роботи з пацієнтами в клініці. Зокрема, фахівці розповіли про ініціативи, які невдовзі планують впроваджувати.

 

IVN_6762