Порядок витребування документів з-за кордону

Витребування документів з-за кордону

 

Представництво МЗС України у Львові здійснює витребування документів з-за кордону через посередництво дипломатичних представництв та консульських установ України. Документи соціально-правового характеру можуть бути витребувані на підставі клопотань громадян, які проживають на території України.

Порядок витребування документів передбачає заповнення анкет, що надсилаються заявникам на їх письмове звернення.

Витребування документів з країн СНД (свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, документи про освіту, архівні довідки про робочий стаж та інші) здійснюється Головним управління юстиції Мін’юсту України в АР Крим, головними управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, які визначені Міністерством юстиції, які уповноважені на здійснення безпосередніх зносин з відповідними уповноваженими органами країн СНД (стаття 14 Конвенції про правову допомогу та правові відносини в цивільних сімейних та кримінальних справах 1993 року).

Нормативні акти, які регулюють питання витребування документів:

- Закон України „Про інформацію”;

- Інструкція про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, затверджена наказом Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ України 21.09.2015 р. №1786/5/272, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 21.09.2015 р. за №1117/27562.

- Положення про консульський збір України, затверджене наказом Міністерства закордонних справ України 23.04.2018 р. за №182, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 18.05.2018р. за № 610/32062.

 

За витребування документа з-за кордону стягується консульський збір - 120 гривень.

Відшкодуванню заявниками також підлягають витрати закордонних дипломатичних установ, пов’язані із виконанням їх запитів, яке здійснюється шляхом оплати в Україні гривневого еквіваленту витраченої закордонної дипломатичної установи суми іноземної валюти.