ПОСОЛ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ В УКРАЇНІ МАРТІН ГАРРІС ВІДВІДАВ ЛЬВІВ

17 квітня 2024 року Львів з робочим візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, під час якого відбулася зустріч Глави Британської дипломатичної місії з керівництвом регіону та Представництва.

Британській стороні висловлено велику вдячність за

IVN_0726

підтримку, яка надається Україні.
Мартін Гарріс зазначив, що британська сторона активно лобіює пакет підтримки для України, – Європейський Союз вже зробив свій крок (Єврокомісія перерахувала Україні черговий транш на 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги), наразі очікується позитивне рішення від американських колег. Посол підкреслив, що є надзвичайно важливим забезпечити підтримку військової економіки України. У Великій Британії приділяється увага більш регіональному підходу. Британський гість відзначив також важливість співпраці між двома країнами, і, зокрема, Велика Британія зацікавлена у підтримці Львівської області.
Основною темою обговорення стали питання логістичних шляхів на Львівщині, зокрема авіаційного сполучення з Європою. Важливим аспектом для спроб реалізації цього проєкту є підсилення протиповітряної оборони. Це гарантуватиме як безпеку регіону, так і сприятиме розвитку логістики. Це може зробити Львівщину більш привабливою для інвесторів та сприятиме оборонній спроможності України. Водночас, це також сприятиме поверненню на Батьківщину

IVN_0702

українців, які через війну змушені були покинули Україну.
Мартін Гарріс погодився, що авіасполучення дасть стимул економіці і відіграє велике значення у нормалізації ситуації. Посол поінформував про робочий візит в Україну делегації британських фірм, що свідчить про рішуче бажання розширити співпрацю та зміцнити економічні зв’язки: «Наші зусилля спрямовані на розвиток військової економіки, озброєння, створення інноваційних проєктів, підтримку бізнесу та перспективних секторів економіки України».
Під час зустрічі сторони обговорили також проблематику європейських інституцій щодо страхування та кредитування українських проєктів.
Очільник області зазначив, що питання кредитування має бути доступним для українців. Проте, на жаль, отримати кредит у європейських банках для українських підприємців дуже складно. Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку – мали б ефективно виконувати свою роль, проте наразі умови кредитування не враховують складнощі, з якими зіткнулася Україна через війну. Українським компаніям простіше отримати кредит в українському банку. У Львівській області є майже 20 великих проє

IVN_0638

ктів від 5 до 80 мільйонів євро кожен, проте європейські кредитні кошти залишаються недоступними для українських підприємців.
Мартін Гарріс висловив сподівання, що з часом вдасться переконати європейські банки бути більш лояльними до інвестиційної діяльності в Україні.
Під час зустрічі також обговорили перспективи розвитку різних секторів української економіки, зокрема будівельної промисловості, переробної галузі, харчової промисловості, енергетики та логістики. Кожен з цих секторів має великий потенціал для подальшого зростання та розвитку, що може сприяти не лише економічному процвітанню, а й створенню нових робочих місць. Важливим питанням залишається доступ до європейських ринків та сприяння експорту українських товарів.
Українська сторона також акцентувала увагу на розвитку зеленої енергетики. Львівщина веде активну роботу над розвитком альтернативних джерел енергії та модернізацією енергетичної інфраструктури: енергогенерація, маневрена потужність, акумуляція та децентралізація мереж, – що може зацікавити інвесторів.
Сторони висловили одностайність у великому потенціалі співпраці між Україною та Великою Британією на регіональному рівні та важливості зміцнення партнерства в цей складний період для України.