ПОТУЖНА ПІДТРИМКА ВАРШАВИ – ГЛАВА КАНЦЕЛЯРІЇ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА МІХАЛ ДВОРЧИК У ЛЬВОВІ

21 березня 2022 року відбулася робоча поїздка до Львова Глави канцелярії Прем’єр-міністра Польщі Міхала Дворчика, в рамках якої Високий польський гість та Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч зустрілись з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові.

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/1/8f1/9_1647882044_1620x1080_1_0.jpg

 

Республіка Польща продовжує підтримувати Україну не лише на дипломатичному рівні, – левова частка гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від російського вторгнення, надходить саме від Польщі. Окрім того, гуманітарні вантажі з інших країн прибувають саме до польсько-українського кордону, звідки перевозяться на територію України.

Глава Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі повідомив, що 10 вантажівок з гуманітарним вантажем, переважно з продуктами довготривалого зберігання, наразі перебувають у м.Жешуві і найближчими днями будуть перевезені до Львова для подальшого розподілу до Києва та інших міст України.

Польській стороні висловлено подяку за постійну підтримку України у воєнний час. Від початку російської агресії з України до Польщі виїхали близько 2 млн людей і польська сторона намагається надати всебічну допомогу українцям.

Зазначалося також, що Львівщина наразі сформувала на своїй території гуманітарний центр, звідки допомогу, – відповідно до запитів Офісу Президента –перевозять в області, де її найбільше потребують. В офіційних пунктах розселення на Львівщині розселено близько 200 тисяч осіб. Проте кількість людей, які переїхали в регіон значно більша і може складати від 400 до 500 тисяч. Окрім того, наразі поступило близько 220 заявок від підприємств зі східної України щодо їх релокації.

Міхал Дворчик підкреслив, що нещодавній візит представників урядів Польщі, Чехії і Словенії до Києва продемонстрував рішучість підтримати Україну з боку країн Європи. Адже делегація, до складу якої входили Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький і Віце-прем’єр-міністр Ярослав Качинський, дала чіткий сигнал, що Україна не залишиться наодинці супроти російської агресії.

 

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/3/c78/4_1647882035_1620x1080_1_0.jpg