ПОТУЖНА ПІДТРИМКА ВІД КАНАДИ

2 листопада 2023 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталією Цмоць.

IMG_9642

Обговорено виклики, з якими зіткнулася Львівщина від початку повномасштабної війни та яким чином Канада може допомогти у вирішенні низки складних питань.

Новопризначена Посол запевнила, що її діяльність буде націлена на підтримку України, наданні сприяння у військовому та гуманітарному плані. Одним із своїх завдань Наталія Цмоць визначила опрацювання зручних логістичних шляхів для співпраці з канадськими підприємцями.

Посол була детально поінформована щодо ситуації з ВПО в області, зокрема про те, що для їх підтримки у всіх районах області розгорнуто консультативно-координаційні центри, в яких можна отримати соціальну, юридичну, фінансову, гуманітарну допомогу, дізнатись

IMG_9670

про можливості працевлаштування. Львівщина стала першою областю, яка напрацювала такий важливий проєкт у часі війни. Реалізувати його вдалось за підтримки багатьох українських та міжнародних громадських організацій, благодійників, фондів. Згодом його почали масштабувати на інші області.

Серед найбільш вразливих категорій населення, які евакуювались на Львівщину, є діти-сироти, люди старшого віку, особи з інвалідністю. Саме тому в регіоні розвивають мережу центрів підтриманого

IMG_9702

проживання та створення дитячих будинків сімейного типу. Як альтернатива старим інтернатним закладам.

IMG_9924

Крім того, на Львівщину найбільше евакуюють на реабілітацію цивільних та військових, які постраждали внаслідок російської агресії. З огляду на зазначене, в області є чотири великі проєкти у сфері охорони здоровʼя області: клініка Superhumans Center (відкрили під патронатом Першої леді та за підтримки ЛОВА), центр реабілітації Unbroken, реабілітаційний центр Мінсоцполітики «Галичина». Четвертий проєкт перебуває на етапі розробки – це відкриття студентської поліклініки і реабілітаційного відділення на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Висловлено сподівання до канадської сторони в контексті можливої допомоги в рамках цих проектів, зокрема, передачу досвіду фахівців, налагодження двосторонніх контактів з канадськими медичними закладами.

Варто відзначити,  За час повномасштабного вторгнення Канада надала близько 9 мільярдів канадських доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні. Канадський уряд взяв на себе довгострокові багаторічні зобов’язання, щоб забезпечити стабільну підтримку України, що включатиме 650 мільйонів канадських доларів на трирічний строк, які підуть на 50 одиниць бронетехніки, включаючи машини для медичної евакуації, які збудують канадські працівники в Онтаріо. Також Канада відправить інструкторів для F-16, щоб Україна могла максимізувати своє використання переданих винищувачів.

Канада зробить внесок у 33 мільйони канадських доларів (24,5 мільйона доларів) для закупівлі систем протиповітряної оборони для України. Цей внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 мільйонів канадських доларів, яку прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив у червні. Внесок Канади буде спрямований на закупівлю для України сотень зенітних ракет малої й середньої дальності та супутніх систем, необхідних для захисту критично важливої національної інфраструктури України.