Презентація “Leopolis Consulari” у Львові

Обкладинка_OK

У Львові 4 червня 2013 року в Палаці Потоцьких відбулась презентація книги «Leopolis Consularі», присвяченої  історії функціонування у Львові іноземних консульських місій, з початку XVII століття і до сьогодення.

Як зазначив Міністр закордонних справ України Леонід Кожара у своєму вступному слові до книги, «Міністерство закордонних справ завжди сприяло розвитку міжнародних контактів Львова. Саме тому тут працює Представництво МЗС України, яке нещодавно відсвяткувало своє десятиріччя. Ця книга – один з прикладів творчої наснаги та любові до своєї праці колективу Представництва».

«Leopolis Consularі» – це перша спроба ознайомити громадськість з історією та сучасністю діяльності у місті Львові великої кількості іноземних консульських установ, а також продемонструвати, що місто Лева завжди було осередком не тільки культурного, мистецького, торговельного життя Галичини, а й важливим дипломатичним центром.

Книга покликана привернути увагу і спонукати до подальшого вивчення маловідомих сторінок дипломатичної історії Львова. Більшість використаних в книзі матеріалів, документів та фотографій опубліковано вперше.

Автором ідеї створення книги «Leopolis Consularі» та головним координатором проекту її видання став керівник Представництва МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський, керівником наукової редакційної групи виступив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Польща, професор Маркіян Мальський. Робота над проектом тривала близько чотирьох років за сприяння  Дипломатичного клуба Львова та Факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І.Франка.

Перед учасниками заходу з промовою виступив Директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга.

У презентації книги також взяли участь та виступили з вітальним словом: Голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, Голова Львівської обласної ради Петро Колодій, Міський голова Львова Андрій Садовий, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський, Представник МЗС України у Львові Вячеслав Войнаровський, директор видавництва «Літопис» Михайло Комарницький, професорсько-викладацький склад факультету міжнародних відносин, представники духовенства, депутатського корпусу, громадськості, наукових кіл, освітніх та культурно-мистецьких закладів, керівники консульських установ іноземних держав, що працюють у Львові, Ужгороді, Берегово, Луцьку.

IMG_1454

IMG_1586

IMG_1529