ПРОЄКТ «ПИСАНКА», ЯКА БУДЕ ПРЕДСТАВЛЕНА ЗА КОРДОНОМ

D:\Downloads\IMG-20230412-WA0014.jpg

11 квітня 2023 року у Гарнізонному Храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові відбулося відкриття виставки писанок, намальованих дітьми в рамках проекту PYSANKA, започаткованого в 2022 році Благодійною організацією «Українська Студентська Ліга».

Цього року проєкт відбувся за запитом Міністерства закордонних справ України і за підтримки Львівської обласної військової адміністрації та Львівської міської ради.

Майстер-класи з виготовлення писанок у Львові та Городенці об’єднали у зворушливій творчості  більше 50 дітей – як внутрішньо-переміщених та дітей, які знаходяться у складних життєвих обставинах. Кожна дитина має жити в світі, який не знає, що таке війна, жорстокість, насилля та біль. В реальності ж – вже більше року в Україні триває найжорстокіша з часів ІІ світової повномасштабна війна, неспровоковано розв’язана росією. За даними Офісу генпрокурора, в Україні станом на 8 квітня 2023 року внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії загинули 467 дітей, щонайменше 946 – були поранені. І це без врахування даних з місць активних бойових дій. Десятки тисяч дітей викрадені Росією.

 

Під час створення писанок, учасники розповідали історії із власного життя, а їх згодом зафіксували на спеціальних плакатах. Редагувала текст письменниця Оксана Забужко. Мистецька інсталяція також складається із шкільної дошки, на якій написали кількість дітей, які загинули через дії РФ. Станом на 11 квітня 2023 року, це — 468 дітей.

Цей проєкт повинен нагадати про величезну проблему дітей, які страждають від війни, права яких порушуються, необхідність захисту прав цих дітей, їх повернення, зазначив віце-президент «Української Студентської Ліги» Сергій Гальчинський. Адже дуже багато дітей окупанти просто вкрали, дуже багато вбитих.

Таким чином, головна мета виставки – нагадати світу Конвенцію про права дитини, про вбитих, депортованих та вкрадених дітей.

 

D:\Downloads\1_main-v1681288634.jpg

 

У своєму вітальному слові заступник Представника МЗС України у Львові Катерина Терек висловила вдячність благодійній організації «Українська Студентська Ліга» за реалізацію проєкту «Писанка», організацію майстер-класів для дітей зі східних регіонів України та зазначила, що згадана експозиція писанок завдяки посольствам та генеральним консульствам України за кордоном, стане доступною для іноземного глядача. Це є важливою частиною народної дипломатії, яка в поєднанні з професійною дипломатією не лише представить за кордоном культурні традиції України, але і промовить – торкне серця тих, хто можуть допомогти Україні побороти воєнне зло загарбників.

На думку організаторів виставки, «Писанка» стане ще одним потужним поштовхом для світового суспільства пам’ятати про Україну та допомагати їй.

Експозиція функціонуватиме два тижні – з 11 до 25 квітня.

D:\Downloads\IMG-20230412-WA0003.jpg

 

D:\Downloads\IMG-20230412-WA0017.jpg

 

D:\Downloads\IMG-20230412-WA0007.jpg