РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА З ФРАНЦІЄЮ В ГАЛУЗЯХ МЕДИЦИНИ ТА ЕНЕРГЕТИКИ

IVN_1587

30 травня 2024 року Львів з робочим візитом відвідала французька делегація Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки (МЄЗС ФР) – директор Центру кризових ситуацій та підтримки Філіп Лаліо, директор Центру з питань гуманітарних операцій та стабілізації (COHS) П’єp Саліньон, яких супроводжував Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Becьєр.
Відбулася зустріч французької делегації з керівництвом регіону та Представництва, в рамках якої обговорено низку актуальних тем у сферах медицини та енергетики.
Іноземним гостям надана інформація щодо актуальних викликів в регіоні, зокрема:
- необхідність розміщення великої кількості ВПО, їх розміщення в закладах соціальної інфраструктури;
- потужне навантаження на систему охорони здоров’я через значну кількість поранених військових та цивільних, які проходять реабілітацію – активізовано проєкти з матеріально-технічної підтримки обласних медзакладів (є проєкти, які заплановано

IVN_1520

реалізувати спільно з французькими колегами);
- з огляду на посилення ракетних атак на енергетичну систему України та застосовування графіків погодинних відключень світла, регіон є вкрай зацікавлений в підтримці спільних проєктів з підтримки енергосистеми України.
Директор Центру кризових ситуацій та підтримки Філіп Лаліо зі свого боку зазначив, що у разі виникнення будь-яких криз за кордоном, на Центр покладено завдання забезпечити захист французьких громадян за кордоном та координацію екстреної гуманітарної діяльності Франції для надання допомоги місцевому населенню іноземної держави. Упродовж останніх двох років пріоритетом діяльності Центру є підтримка України. Основними напр

IVN_1697

ямами допомоги стали: розмінування територій, освіта, медицина та енергетика.
Філіп Лаліо також підкреслив, що для французької команди експертів необхідна детальна інформація про стан справ в області та технічні аспекти, які б могли допомогти покращити ситуацію з енергетикою.
У зв’язку з цим, Львівська ОВА підготує для французьких колег перелік проєктів, які планують реалізувати або уже впроваджують на Львівщині і які потребують фінансової чи матеріально-технічної підтримки
Варто відзначити, що від початку російської агресії Франція через вищезгаданий Центр провела 40 логістичних операцій солідарності на підтримку України. Зокрема, понад 2600 тонн обладнання та товарів привезли до України за цей період, – генератори, аварійні укриття, медичне обладнання, транспортні засоби екстреної допомоги, збірні мости, продукти харчування.

Під час свого перебування у Львові французька делегація відвідала медичні заклади, у яких найбільше реабілітують постраждалих від російської агресії. Зокрема, почесних гостей ознайомили з роботою Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи, де зараз тривають ремонтні роботи у новому операційному відділені. За рік госпіталь проводить до 6 тисяч операційних втручань різного ступеня важкості, у день кількість операцій коливається від 20 до 30, тож потреба у новому приміщенні є вкрай важливою. Зі свого боку, Львівська ОВА виділила 1,5 млрд гривень на облаштування нового операційного блоку.
Принагідно делегації продемонстрували центр протезування та реабілітації Superhumans Center, який уже більше року надає різного спектру медичні послуги для цивільних та військових, які постраждали через російську агресію. Клініка уже має досвід роботи з французькою медичною місією провідних фахівців з реконструктивної хірургії. У червні цього року на базі Superhumans Center відбудеться третя практична місія зі щелепно-лицевої хірургії, яку очолять провідні французькі фахівці в цій галузі.