Офіційний веб-сайт Представництва МЗС України у Львові
Консульський округ установи охоплює: Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську області
КОНТАКТИ
- м. Львів, 79008, Україна, вул. Винниченка,18
- тел. (032) 235 64 78, факс (032) 235 62 55
- e-mail: 716@mfa.gov.ua mfa_lv@mfa.gov.ua
Економіка
СПЕЦІАЛЬНИЙ ТРИБУНАЛ ЩОДО ЗЛОЧИНУ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ – МІНІСТЕРСЬКА ЗУСТРІЧ КОАЛІЦІЇ ДЕРЖАВ
9 травня 2025 року у Львові після засідання Ради міністрів закордонних справ держав-членів ЄС, відбулася Міністерська зустріч Коаліції держав зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
До Коаліції держав зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України (Core Group) входять чотири десятки держав, разом з Україною.
Зустріч урочисто відкрив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль та модерувала заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Мудра. Серед високих іноземних гостей, зокрема, були Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе, який звернувся із відеозверненням, та Голова дипломатії ЄС Віце-президентка Європейської Комісії Кая Каллас.
Створення трибуналу для вищого керівництва РФ підтримали на вищому політичному рівні чотири десятки держав-членів Core Group. Він запрацює в рамках домовленостей України з Радою Європи і українська сторона вдячна Віце-президенту ЄК Каї Каллас та Генеральному секретареві Алену Берсе за центральну роль в цих зусиллях.
У той час як в Москві тривало «побєдобесіє» та парад воєнних злочинців, покарання вищ
ого політичного та військового керівництва РФ стало невідворотним.
Мета спеціального трибуналу — притягнути до відповідальності путіна, його оточення та всіх тих, хто організував повномасштабне вторгнення, санкціонував вбивства українці
в, масові руйнування, тортури, депортації, викрадення українських дітей та інші воєнні злочини. Створення спеціального трибуналу — стратегічна мета, яку Україна послідовно просуває з перших місяців війни. Ще у 2022 році, після перших повідомлень про звірства російських військ, стало зрозуміло: потрібен окремий механізм міжнародного правосуддя, який заповнить прогалину в наявній системі.
Справедливість, відповідальність і верховенство права — це основа європейської цивілізації. Запуск міжнародного трибуналу — запорука того, щоб ці цінності перемогли.
Безкарність — це запрошення до нових злочинів. А тому не може бути прощення без правди і не може бути миру без відповідальності.
9 травня у Львові було вкотре продемонстровано, що Європа єдина, сильна та дієва — попри всі виклики. І це підтверджують конкретні рішення союзників. Бо вони приїхали не з порожніми руками. І це Україна дуже високо цінує.
Підписано контракти з чотирма державами — Данією, Нідерландами, Францією та Італією — на суму близько мільярда євро. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю озброєння в українських виробників. Україна очікує на швидку імплементацію, щоб українські захисники на передовій отримали вироблену зброю вже в найближчій м
ісяці.
Ухвалено спільну заяву щодо створення трибуналу. Наступним кроком стане засідання Комітету міністрів Ради Європи 13–14 травня в Люксембурзі, де розпочнеться формальний процес його створення.
Важливо, що сьогодні на міністерському рівні вкотре було підтверджено з боку європейських партнерів, що шлях України до членства у ЄС є незворотним, і вже зараз нас де-факто розглядають як рівного серед рівних.
Україна посилить ЄС, а майбутнє та безпека України, Європейського Союзу та всієї Євроатлантичної спільноти є неподільними. Саме тому політична, фінансова, військова та дипломатична підтримка України з боку Європи є і буде непохитною. І її ключова ціль — досягти всеосяжного, справедливого і сталого миру в Україні та на європейському континенті.
“Вже сьогодні в Україні процесуально збираються докази, здійснюються необхідні процесуальні дії щодо документування злочинів, вчинених російським агресором. І, зокрема, особами, щодо яких будуть винесені вироки в рамках цього Трибуналу.
Наступними кроками буде укладення угоди між Радою Європи та Україною і власне це поставить фінальну крапку у процесі створення правової інфраструктури для притягнення російського агресора, російських злочинців до відповідальності за злочин агресії”, – зазначив Андрій Сибіга.
Також сьогодні Україну запросили до посиленого партнерства з Об’єднаними експедиційними силами (JEF), у які входять Норвегія, Велика Британія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди й Швеція.