СПІВПРАЦЯ З АНГЛІЙСЬКИМ ГРАФСТВОМ НОРФОЛК

2 травня 2024 року в онлайн-режимі підписано Меморандум про співпрацю між Львівщиною та Графством Норфолк (Велика Британія) з української сторони – начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким, з британської сторони – головою Ради графства Норфолк Кей Мейсон Білліґ.

IVN_7155

Документ передбачає спільні проєкти у сферах економічного співробітництва, освіти, науки, сільського господарства, енергетики, охорони здоров’я тощо. Меморандум діятиме упродовж п’яти років і буде спрямований на передачу знань, освітні та торговельні обміни, співпрацю в галузі сільського господарства, а також заохочення інвестиційних можливостей між Львівською областю та графством Норфолк.
Під час онлайн зустрічі керівництва регіону та Представництва з британською стороною відзначалася історична важливість підписання спільного документу, що свідчить про волю і намір розвивати співробітництво між регіонами попри воєнний стан в Україні і складну ситуацію на Львівщині в контексті великої кількості внутрішньо переміщених осіб. Меморандум свідчить про підтримку графства Норфолк та допомогу Україні у найскладніші часи.
Кей Мейсон Білліґ зі свого боку зауважила, що Львівська область є привабливим інвестиційним регіоном з багатою історією, розвиненим туризмом, численними об’єктів світової культурної спадщини внесеними до ЮНЕСКО. Британська співрозмовниця висловила впевненість, що подальша співпраця принесе буде корисною особливо в економічному плані. Графство Норфолк має важливі бізнес-сектори, до яких належать енергетика (нафта, газ і відновлю

IVN_7197

вані джерела енергії), передове машинобудування та виробництво, а також харчова промисловість і сільське господарство.
У зустрічі взяла також участь Ліз Трасс, член британського парламенту від південно-західного району графства Норфолк та колишня Прем’єр-міністр Об’єднаного Королівства. Вона з радістю відзначила, що Львівщина виступила з ініціативою розширити стосунки між регіонами двох країн. Українці повинні знати про підтримку з боку ВБ. Ліз Трасс зазначила, що у Великій Британії практично не можливо знайти місто чи село, у якому не майорить український прапор. Британці дуже переживають за Україну та українців і чітко розуміють, що Україна боретеся не лише за свою свободу, але і за свободу всієї Європи. Саме тому Британія перша почала надавати зброю для цієї боротьби.
Ліз Трасс висловила також сподівання, що взаємна співпраця буде виг

IVN_7203

ідною для обох сторін в довгостроковій перспективі.