ТИМЧАСОВИЙ ПОВІРЕНИЙ У СПРАВАХ ФРАНЦІЇ В УКРАЇНІ ВІДВІДАВ ЛЬВІВ

 

7 листопада 2022 року відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах Французької Республіки в Україні Бенжамена Роріга з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові.

Висловлено вдячність за регулярні поставки з Франції гуманітарної допомоги з початку активної фази російсько-української війни. Окреслено ключові виклики, які зараз стоять перед Львівщиною, зокрема початок опалювального сезону та нестабільну енергетичну ситуацію в країні через ракетні атаки росії.

Окрім цього, Львівщина прийняла чи не найбільше ВПО серед усіх областей України, – станом на зараз офіційно зареєстровано 256 351 осіб. Відповідно, область готується до нових потенційних хвиль вимушених переселенців. Регіон підписав меморандум із понад 30 благодійними організаціями, які надають допомогу, тому зацікавлений у подальшому долученні європейських спонсорів.

Зі свого боку Бенжамен Роріг запевнив, що Франція готова підтримувати Україну у всіх сферах та допомагати реалізувати конкретні запити. Зокрема, наразі відбувається транспортування в Україну 100 генераторів спільної Європейської ініціативи.

Французький гість зазначив також, що Франція є непорушною в підтримці України в політичній площині та підтримуватиме Україну скільки це буде потрібно. Він також закликав звертатись з конкретними потребами, які виникають, з метою швидкого реагування французької сторони на виклики.