У ЛЬВОВІ ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ UNESCO З РОЗВИТКУ СПРОМОЖНОСТІ МУЗЕЇВ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

2024.02.29_IMG_0305-2

27-29 лютого 2024 року у Львові відбувся черговий тренінг UNESCO з розвитку спроможності музеїв у управлінні колекціями, оцифровці та стійкості під час надзвичайних ситуацій. Участь у вищезгаданому заході взяли 60 директорів, кураторів музеїв, менеджерів колекцій та музейних фахівців як державних, так і приватних українських музеїв зі всіх регіонів України. Особлива увага була приділена професіоналам із регіонів, які зазнають підвищеного ризику для своїх колекцій, особливо тих, хто знаходиться поблизу активних зон конфлікту.

0001

Проект відбувся завдяки фінансовій підтримці UNESCO за сприяння партнерів – Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України, Львівської міської ради, Getti Conversation Institute, Smithsonian Cultural Rescue Initiative.

 

Упродовж трьох днів відбулися численні практичні майстер-класи і семінари під керівництвом іноземних та національних експертів з музейного менеджменту, збереження культурних пам’яток і цифрових інновацій у культурному секторі. Учасники -  колеги-музейні професіонали мали можливість створити власну мережу підтримки для обміну досвідом, стратегіями та ідеями; взяти участь у практичних тренінгах, присвячених унікальним викликам українських музеїв, включаючи реагування на надзвичайні ситуації, цифрову трансформацію та залучення громад, а також здійснити культурний обмін з особливим акцентом на збереженні та популяризації української спадщини у складні часи.

 

2024.02.29_IMG_0088-2

Після завершення програми тренінгу, програмним спеціалістом

2024.02.29_IMG_0285-2

ЮНЕСКО Хосе Наварро та заступником Представника МЗС України у Львові Катериною Терек, учасникам були урочисто вручені відповідні сертифікати.

 

 

Довідкова інформація: 

 

Getti Conversation Institute (Інститут збереження предметів мистецтва Ґетті) розташований в Центрі Ґетті (Getty Center) — одному з провідних художніх музеїв США, що знаходиться в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія, США). Був створений трастовим фондом Пола Ґетті, зокрема, Музей Ґетті, Дослідний інститут Ґетті, Інститут збереження предметів мистецтва Ґетті, Фонд Ґетті та Ґетті-Траст.

Центр відкрився для відвідувачів у грудні1997 року. Інститути Ґетті були створені для вивчення образотворчих мистецтв і мають спеціалізовану бібліотеку з обсягом 900 000 книг. Заклади організовують вистави, займаються виданням наукових праць, проводять навчання. 

 

Smithsonian Cultural Rescue Initiative (Смітсонівська Ініціатива культурного порятунку)

Ініціатива Смітсонівського культурного порятунку координує діяльність Смітсонівського інституту з управління ризиками та реагування на внутрішні та міжнародні катастрофи.

Заснована після історичного Проекту культурного відновлення Гаїті, Смітсонівська ініціатива має великий досвід роботи з проектами, які захищають культурну спадщину в нестабільних районах і підвищують спроможність місцевих культурних установ через навчання та консультації. Він відповідає найкращим практикам гуманітарної допомоги, додаючи більше підтримки, щоб місцеві та національні органи влади могли самостійно здійснювати культурний порятунок за допомогою стійкості та дослідницької діяльності.

Команда Ініціативи бере участь у навчанні спеціалістів по захисту культурної спадщини та рятувальників; операції зі стабілізації персоналу на випадок катастроф; проводить дослідження щодо причин та пом’якшення завданої шкоди спадщині; а також розвиває інформаційну діяльність для висвітлення потреб та прийняття рішень для захисту спадщини, якій загрожує лихо.

Неоціненна роль Ініціативи полягає в тому, що команда Ініціативи прагне підвищити статус питань культурної спадщини до глобального рівня для уможливлення взаємодії щодо управління ризиками в результаті стихійних лих і реагування на надзвичайні ситуації, – культурна спадщина повинна бути врятованою від знищення та залишатися доступною для спільнот, які вона представляє. Команда Ініціативи аналізує причини знищення культурної спадщини, а також можливі реакції, прийняття стратегічних рішень та механізмів протидії.

Смітсонівська Ініціатива реалізує проекти в Гаїті, Сирії, Іраку, Єгипті, Малі, Непалі, Бейруті, Україні та Сполучених Штатах, а також навчання колег із питань спадщини, служб екстреного реагування та військового персоналу вдома та за кордоном.

Смітсонівський інститут тісно співпрацює з місцевими та регіональними громадами, урядовими установами та професійними групами, керуючись базовими принципами поваги для суспільств та їх культур з метою найбільш ефективного порятунку культурної спадщини.