У ЛЬВОВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА

Снимок экрана 2023-05-28 в 00.51.013 травня 2023 року у Львові урочисто відзначили 232-гу річницю з дня проголошення першої Конституції Республіки Польща.

Історично 3 травня 1791 року Надзвичайний Сейм Речі Посполитої ухвалив Конституцію, яка вважається першою в Європі та другою у світі після Конституції США. З цієї нагоди на площі Адама Міцкевича у Львові відбулись урочистості за участі Генерального консула Республіки Польща у Львові пані Елізи Дзонкєвіч,  співробітників ГК РП у Львові, Генерального Консула Чеської Республіки у Львові Давіда Нови, Представника МЗС України у Львові Андрія Грушка, а також численних представників польської громади, обласної та місцевої влади. Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника польському поетові Адаму Міцкевичу.

У своєму вітальному слові Генеральний Консул Республіки Польща у Львові пані Еліза Дзвонкєвіч зазначила, – «Як писав Ян Кохановський: «Якщо комусь і відкрита дорога до небес, то це тим, хто служить Батьківщині!». Ми чудово розуміємо, що для поляків означає слово «Батьківщина», який воно несе сенс. Сьогодні ми вшановуємо подвиги мільйонів поколінь поляків, які зробили вклад у розбудову нашої країни. Я переконана, що якби понад 200 років тому не була ухвалена Конституція, яка передала владу народові, то не було б вільної Польщі. Ми виховуємо в молодих людях вільний дух, який свого часу перейняли від народів, з якими ділили території – в тому ж числі від українців. Для мене особисто важливо, аби ми були справжніми соратниками України, допомагали їй до самої перемоги».

У Польщі цей день святкують на найвищому рівні. Національне свято Третього Травня офіційно є вихідним. Багатогранність та своєрідність польської Конституції 3 травня стали частиною європейської історії. Оскільки Конституція 3 травня була першим основним законом у Європі та другим у світі, Єврокомісія надала їй Знак Європейської Спадщини ще у 2015 році.