УКРАЇНСЬКО-ІНДОНЕЗІЙСЬКЕ СПІВРОБІТНИЦТВО: ОСВІТА, МЕДИЦИНА, КУЛЬТУРА, ТОРГІВЛЯ

10-11 червня 2024 року, з нагоди 32-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Індонезія, Львів з робочим візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Аріф Мухаммед Басалама.

IVN_7155

В рамках поїздки Посол був прийнятий керівництвом регіону та Представництва. Під час зустрічі сторони обговорили подальший розвиток співпраці, зокрема: торговельні зв’язки, освітні програми та культурні ініціативи.
Індонезійській стороні було висловлено подяку за підтримку України – позицію щодо територіальної цілісності України, а також за надання гуманітарної допомоги медичному сектору, що є надзвичайно важливим для підтримки здоров’я людей у час війни.
У минулому році обсяг торгівлі між двома країнами досяг 326,7 мільйонів доларів США, а український експорт зріс на понад тр

IVN_7270IVN_7200IMG_20240611_190919_393IMG_20240611_190919_036IMG_20240611_190919_947

етину, склавши 129,27 мільйонів доларів. Попри зусилля росії перешкодити цивіль

ному судноплавству в Чорн

 

ому морі, Україна налаштована нарощуват

IMG_20240611_190919_573IMG_20240611_190919_229

и експорт сільськогосподарської продукції до Індонезії.
Крім того, Президент України Володимир Зеленський висловив зацікавленість України в розвитку відносин з Асоціацією держав Південно-Східної

Азії (АСЕАН) і про прагнення отримати статус Секторального діалогового партнера цієї організації.Зі свого боку Львівська область висловила готовність встановлювати побратимські зв’язки з регіонами Індонезії. Зокрема, для Львівщини важливо налагодити співпрацю з Індонезією у сфері освіти та науки. Встановлення партн

ерських зв’язків між університетами обох країн сприятиме обміну досвідом, реалізації спільних проектів та підготовці висококваліфікованих фахівців. Наразі вісім українських університетів мають партнерські відносини з індонезійськими колегами. На жаль, серед них відсутні львівські виші. Це питання вже обговорювалося під час минулої робочої поїздки до Львова Посла Індонезії в лютому ц.р. На сьогодні вже ведеться активна комунікація Українського Католицького Університету з університетом Айрлангга, одним з найстаріших в цій країні. За підтримки посольства Індонезії у березні ці виші провели конференцію на тему ролі релігії в часи глобальних конфліктів. А також започаткували програму спільного міжнародного онлайн-навчання, яка розпочнеться у наступному навчальному році. Університет Айрлангга має власну університетську лікарню, тож співпраця з ним може стати надзвичайно корисною для Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Цей заклад активно реалізує проект університетської клініки та шукає міжнародних партнерів.
Представник МЗС України у Львові Андрій Грушко зазначив, така присутність представників посольства говорить про прагнення зміцнення зв’язків з Україною:
«Від імені МЗС України висловлюю вдячність уряду вашої країни за позицію, разом ми зможемо подолати виклики, що стоять перед Україною та її народом. Можу запевнити, що команда Львівщини – це досвідчені та надійні партнери, які завжди мають ґрунтовно підготовлені пропозиції до співпраці. Бажаю Вам приємного перебування у Львові і сподіваюся на подальше співробітництво».
Посол Індонезії Аріф Мухаммед Басалама, висловлюючи вдячність за гостинність, запевнив, що дружба країн перейде на вищий рівень, і ми зможемо досягти нових вершин у наших двосторонніх відносинах: «Це важливий крок для обох наших країн, і я з нетерпінням чекаю на подальшу співпрацю. Ми високо цінуємо вашу гостинність і теплий прийом, який ви надали».

11 червня, з нагоди 32-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Республікою Індонезія та Україною у Львівському історичному музеї під патронатом Посольства була урочисто відкрита виставка «Індонезія крізь призму об’єктива».Експозиція виставки триватиме до 8 липня.
На виставці представили 28 банерів, які розповідають про визначних постатей Індонезії, звичаї і традиції індонезійців, пам’ятки історії,  архітектури, палацові комплекси, природні заповідники, їх флору і фауну.
«З самого початку встановлення дипломатичних відносин багато зусиль було спрямовано на підтримку України в різних сферах, таких як економіка, культурна індустрія та інші. Цього року ми маємо підтримати створення миру, заснованого на принципах поваги до територіальної цілісності. Ми також хочемо висловити нашу підтримку всім людям України. Збільшуючи спільний контакт між нашими народами, ми зможемо краще розуміти один одного та наші способи життя»,- зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Аріф Мухаммед Басалама.
Також відвідувачі змогли ознайомитись з персонажами відомого індонезійського театру тіней Ваянг та макетами архітектурних пам’яток, які представлені у вітринах фойє.
Супроводжував захід гурт «The Nodins and Friends of Indonesia».