УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКА ЗУСТРІЧ У ЛЬВОВІ

17 березня 2022 року Львів з робочим візитом відвідав Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

 

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/d/f68/kuleba_9__1647532049_1620x1080_1_0.jpg

В рамках двосторонніх переговорів між міністрами закордонних справ України та Туреччини висловлена вдячність Мевлюту Чавушоглу за непохитну солідарність Туреччини з Україною, практичну політичну та гуманітарну підтримку.

Глава української дипломатії Дмитро Кулеба поінформував турецького колегу про героїчну оборону України від повномасштабної агресії російської федерації. Він наголосив, що завдяки незламному духу Президента Володимира Зеленського, Збройних Сил України та всього українського народу наша держава дає гідну відсіч російським загарбникам на всіх фронтах.

Міністр засудив численні воєнні злочини та злочини проти людяності, які скоює російська армія в Україні, і наголосив на неминучості відповідальності за них.

Дмитро Кулеба висловив вдячність Мевлюту Чавушоглу за непохитну солідарність Туреччини з Україною, практичну політичну та гуманітарну підтримку, а також готовність розглянути можливість стати однією з держав-гарантів безпеки України в майбутньому.

 

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/5/536/kuleba_6__1647532118_1620x1080_1_0.jpg

Глава МЗС Туреччини поінформував Дмитра Кулебу про свій візит до Москви 16 березня. Він підкреслив готовність Анкари продовжувати посередницькі зусилля задля припинення росією війни проти України.

«Наша держава високо цінує дипломатичні зусилля Туреччини, аби змусити російську федерацію припинити збройну агресію та вивести свої війська з території України. Я готовий до продовження діалогу в форматі міністрів закордонних справ України, Туреччини та росії, якщо росія буде налаштована на серйозний діалог заради конкретних результатів», – наголосив Дмитро Кулеба.

Він нагадав, що українська сторона наполягає на негайному припиненні вогню та відкритті гуманітарних коридорів для евакуації цивільних людей і доставки продовольства.

Міністр також висловив вдячність Президенту Туреччини за пропозицію організувати зустріч президентів України Володимира Зеленського та рф Владіміра Путіна. Дмитро Кулеба висловив особливу вдячність Туреччині за надання гуманітарної допомоги для громадян України, які постраждали від російської агресії.

Співрозмовники обговорили практичні кроки задля нарощування практичної допомоги Туреччини для України.

https://old.loda.gov.ua/cache/thumbnails/a/521/kuleba_19__1647532028_1621x1080_1_0.jpg