Офіційний веб-сайт Представництва МЗС України у Львові
Консульський округ установи охоплює: Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську області
КОНТАКТИ
- м. Львів, 79008, Україна, вул. Винниченка,18
- тел. (032) 235 64 78, факс (032) 235 62 55
- e-mail: 716@mfa.gov.ua mfa_lv@mfa.gov.ua
Економіка
UNESCO ТРЕНІНГ «РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ ДЛЯ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ТА КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ: ОЦІНКА ЗБИТКУ ТА ЗАХИСТ»
23-27 жовтня 2023 року у Львові за організації Представництва ЮНЕСКО в Україні відбувся тренінг «Реагування на надзвичайні ситуації для всесвітньої спадщини та культурних цінностей: оцінка збитку та захист» (Emergency response for World Heritage and cultural proporty: damage assessment and protection).
Лекторами заходу стали представники Секретаріату UNESCO та ICCROM - Maїssa Acheuk-Youcef, Nadia Ammi, Aparna Tandon, Jui Ambani, а також офіцер зі зв’язків ЮНЕСКО в Україні Кьяра Бардескі. Серед запрошених лекторів були професор Хосе Луїс Лерма (Політехнічний Університет Валенсії, Іспанія), Педро Кантор (Лісабонський Університет, Португалія) та директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
Тренінг організовано в рамках Проекту Цільових фондів ЮНЕСКО/Японія «Підтримка України в культурі та освіті через ЮНЕСКО» та відповідно до Плану дій з розвитку культури в Україні (серпень 2023 р.), координованого ЮНЕСКО та Міністерством культури та інформаційної політики України.
У п’ятиденному практичному семінарі взяли участь 30 українських професіоналів, яким доручено охорону культурної спадщини на національному, регіональному та місцевому рівнях для проведення на місці збитків та оцінки ризиків для постраждалої культурної спадщини в Україні. Учасники були переважно з областей та міст України, де розташовані об’єкти всесвітньої спадщини, або об’єкти з попереднього списку.
Тренінг передбачав лекції, групову роботу
та візити на об’єкти. В рамках тренінгу учасники здобули знання щодо деталізованого заповнення форм UNESCO-ICCROM щодо нерухомої спадщини, спеціально адаптованих до українського контексту, відповідно до законодавчої бази України.