ВЕЛИКА БРИТАНІЯ ЯК ЛІДЕР МІЖНАРОДНОЇ СПІЛЬНОТИ ПО ПІДТРИМЦІ УКРАЇНИ

2 листопада 2023 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва МЗС України у Львові з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартіном Гаррісом.

IMG_0117Це перший офіційний візит Мартіна Гарріса на посаді Посла Великої Британії в Україні. Мартін Гарріс свого часу навчався у Львівському національному університеті ім.І.Франка та Українському католицькому університеті, відповідно Львів став для нього рідним містом.

Посол запевнив, що на новій посаді його метою є підтримувати перемогу України. Він зазначив, що Велика Британія була першою європейською країною, яка постачала зброю  в Україну і до повномасштабного вторгнення. Іноземний гість підкреслив також, що пишається, що Велика Британія стала лідером міжнародної спільноти з правильного реагування на агресію росії і підтримує і ЗСУ,  і народ, і економіку України, тому важливим є розуміння актуальної ситуації і загалом в країні, і в регіонах.

Мартін Гарріс наголосив, що працювати над реконструкцією та відновленням України потрібно не піс

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс 9

ля перемоги, а вже сьогодні. Дуже важливим є те, що економіка України працює і розвивається та є сприятливі прогнози для цього розвитку. Паралельно з цим, він зазначив важливість розуміння, яким чином міжнародна спільнота може заохочувати процес відновлення держави, повернення біженців та інвестування в Україну.

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс 6

Він також висловив думку, що в майбутньому Україна та Велика Британія будуть союзниками в НАТО, зокрема Україна буде серед головних держав, які  забезпечуватимуть безпеку Європи від зовнішньої загрози.

Іноземному гостю було висловлено щиру подяку за підтримку і лідерську позицію. Україна не змогла б вистояти без таких потужних партнерів. Водночас, Велика Британія допомогла українцям усвідомити, що вони можуть і повинні перемогти.

Сторони обговорили питання відбудови України, зокрема через завершення реформ, серед яких децентралізація, розбудова інфраструктури, логістики тощо.

Керівник області поінформував Посла щодо питання розвитку логістичних шляхів на Львівщині: залізничного сполучення з Європою, а саме продовження будівництва вузької колії до Львова, можливості відновлення авіасполучення, що вдасться лише за умови достатнього підсилення протиповітряної оборони в регіоні. Достатня безпекова ситуація та розбудова логістики зробить область привабливою для інвестора, а це в свою чергу створить нові робочі місця для людей, які залишилися, та стане стимулом для повернення українців, які вимушено емігрували.

Мартін Гарріс підкреслив, що сьогодні Україна захищає і Велику Британію, і всю Європу і одним зі завдань Великої Британії є курувати міжнародну систему на користь України.