ВІЗИТ ДО ЛЬВОВА НАДЗВИЧАЙНОГО І ПОВНОВАЖНОГО ПОСЛА США В УКРАЇНІ БРИДЖИТ ЕНН БРІНК

7-8 грудня 2022 року відбувся перший робочий візит до Львова Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Бриджит Енн Брінк, в рамках якого відбулися зустрічі з керівництвом регіону, міста, Представництва, а також – офіційне відкриття освітнього та культурно-мистецького простору America House Lviv та урочисте підписання угоди про партнерство між Банком Львів та Фінансовою корпорацією розвитку США (DFC) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час зустрічі з керівництвом області було висловлено вдячність  за  незмінну позицію Сполучених Штатів у питаннях підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, продовження санкційного режиму щодо рф, організацію низки зустрічей міністрів оборони різних країн у форматі «Рамштайн», а також за підтримку прогресивних проєктів розвитку та фінансову допомогу з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Голову американської дипломатичної місії в Україні було поінформовано щодо ситуації, яка склалась в енергетичній галузі області після останніх ракетних ударів ворога, а також щодо внутрішньо переміщених осіб, які проживають на Львівщині (275 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців, з них – 70 тисяч дітей, а за неофіційними даними – приблизно 400 тис.осіб). Тому область вже тривалий час працює у напрямі реновації приміщень, які можна використовувати під житло для ВПО.

Сторони обговорили перебіг опалювального сезону та потреби, які є нагальними у зв’язку з атаками ворога (генератори, обладнання для нагрівання, обігріву тощо).

Посла ознайомлено також зі ситуацією у медичній сфері, – реновацію Перинатального центру та забезпечення потреби у медичній допомозі з раннього дитинства, створення спеціалізованої клініки протезування, реконструктивного лікування, психологічної підтримки та реабілітації людей, які постраждали через воєнні дії рф Superhumans Center, який невдовзі запрацює на базі одного з медзакладів Львівської області, надання послуг з ментального здоров’я, психологічної допомоги дітям у навчальних закладах, батьки яких загинули на війні тощо.

Бриджит Енн Брінк підкреслила важливість партнерської співпраці з Україною для США, відтак Сполучені Штати Америки і надалі підтримуватимуть Україну – скільки це буде потрібно, і докладати зусиль для максимального надання допомоги нашій державі.

 

 

Відкриття за участю Посла освітнього та культурно-мистецького простору America House Lviv, слоганом якого є «простір повний можливостей», відкриє шляхи розвитку для талановитої української молоді в контексті волонтерської діяльності, коворкінгу, високотехнологічного обладнання, воркшопів та розмовних клубів для практики англійської мови.

America House Lviv запустили за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX, що фінансується урядом США. Львів став третім містом в Україні, після Києва та Одеси, де ця інституція розпочала свою роботу. Цільовою аудиторією платформи є молоді люди від 18 до приблизно 35 років, причому доступ до усіх можливостей платформи можуть мати люди з різними нозологіями інвалідності.

 

 

 

Посол США відвідала також Ратушу та разом з в.о.Міністра розвитку громад та територій Василем Лозинським презентувала запуск в Україні пакету енергетичної підтримки міст України завдяки USAID Ukraine.

Американській стороні висловлено подяку за підтримку України і вже існуючу співпрацю в економічному напрямку та спільні проєкти з Програмою USAID „Конкурентоспроможна економіка України”.

 

В рамках перебування у Львові Посла США в Україні відбулося також урочисте підписання угоди про партнерство між Банком Львів та Фінансовою корпорацією розвитку США (DFC) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Угода розрахована на 10 років та передбачає надання кредитних гарантій для Банку на кредитування для мікро-, малого та середнього бізнесу із західних областей України. Гарантія забезпечить надання нових кредитів для мікро-, малого та середнього бізнесу на суму майже 19 мільйонів доларів.

Згідно з умовами угоди, до 80% ризику неплатежу основної суми боргу позичальників Банку покриватиме фінансова корпорація розвитку США протягом наступних десяти років, що допоможе підтримати бізнес, який стикнувся з труднощами у час війни.

 

 

Посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що від лютого цього року 2,5 млн українців втратили робочі місця. Вона зазначила, що США підтримують Україну від початку повномасштабного вторгнення poсії і продовжуватимуть це робити допоки буде в цьому потреба. Для того, щоби Україна відновилася, необхідно насамперед реанімувати економіку, створити нові робочі місця та стимулювати доходи. Підписана угода дасть нові можливості для фінансування українського бізнесу, що відповідно стане новим стимулом для розвитку сфери бізнесу та створення нових робочих місць.

Генеральний директор U.S.DFC (фінансової корпорації розвитку США) Скотт Натан зазначив також, що загальна сума інвестицій в Україну від початку 90-их років до цього часу становить понад 7 мільярдів доларів. Укладена угода уможливить першу інвестицію у приватну установу, а саме Банк Львів, від 24 лютого ц.р. Важливим є віднайдення у приватному секторі України можливостей для економічного розвитку, адже саме цей сектор забезпечує та забезпечить довгострокову відбудову та відновлення економіки України. Скотт Натан висловив також переконання, що незабаром Україна процвітатиме та стане безпечною європейською державою.