ЯДВІГА ЕМІЛЕВІЧ, ДЕРЖАВНИЙ СЕКРЕТАР МІНІСТЕРСТВА РОЗВИТКУ ТА РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА, УПОВНОВАЖЕНА УРЯДУ ПОЛЬЩІ У СПРАВАХ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ СПІВПРАЦІ У СФЕРІ РОЗВИТКУ, ВІДВІДАЛА ЛЬВІВ

17 липня 2023 року Львів з робочим візитом відвідала чисельна польська делегація на чолі з Державним секретарем Міністерства розвитку та регіональної політики Республіки Польща, Уповноваженим Уряду Польщі у справах польсько-української співпраці у сфері розвитку Ядвігою Емілевіч.

Польська делегація взяла участь у круглому столі за участю керівництва Львівської обласної військової адміністрації та представників українського бізнесу  в рамках проєкту CSS WEI “Польський сервіс відбудови України”. Крім цього, відбулися також зустрічі Ядвіги Емілевич з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким, Львівським міським головою Андрієм Садовим, керівництвом Представництва МЗС України у Львові.

Польський сервіс відбудови України – проєкт, який передбачає залучення польського бізнесу у процеси відбудови України, а також допомогу українському бізнесу і самоврядуванню в пошуках польських партнерів та інвесторів.

В межах цього пілотного проєкту реалізовуватимуть заходи у восьми західних та центральних областях України, в т.ч. на Львівщині – поєднання польського бізнесу, українського бізнесу та самоврядування, запровадження т.зв. експортного страхування та роботи спеціального інвестиційного фонду.

Польській стороні висловлена вдячність за лідерство в наданні допомоги Україні під час повномасштабної війни, за підтримку на всіх міжнародних майданчиках, за допомогу чисельній міграційній хвилі українців, які опинилися в Польщі через воєнні дії. Окрема вдячність висловлена представникам польського бізнесу, який продовжує працювати в Україні.

Пріоритетним напрямом співпраці Львівщини з Польщею в умовах воєнного стану є модернізація чинних та будівництво нових пунктів пропуску. Це дозволить збільшити пропускну здатність на кордоні, в тому числі й вантажних перевезень.

Для нарощування експорту продукції з України до Польщі та країн ЄС  необхідним є спрощення митних процедур, збільшення кількості цілодобових служб з фіто- та ветеринарно-санітарного контролю, контролю харчових продуктів.

Іншими актуал

IMG-20230717-WA0008

ьними напрями співпраці Львівщини та Польщі є:

- реабілітація поранених військових і цивільних: надання медичних послуг та підготовка персоналу;

- будівельна галузь;

- логістика, хімічна і фармацевтична промисловість.

IMG-20230717-WA0012

Польський бізнес дуже зацікавлений в інвестуванні в Україну, близько 600 польських фірм вже працює на території України, переважна більшість – в західних регіонах. Урядом РП підготовлені певні допоміжні механізми, які сприятимуть діяльності бізнесу в країні, де відбуваються військові дії, а саме – так зване експортне страхування.

Ця послуга стосу

IMG-20230717-WA0001

ватиметься компаній, які займатимуться в Україні інвестиційною або торговою діяльністю. Компанії зможуть отримувати спеціальні кредити, які будуть гарантовані державою. Таке страхування також буде доступне і для українських компаній.

Додатково до експортного страхування, з вересня цього року почне працювати спеціальний інвестиційний фонд, який передбачатиме надання позик під низький процент. Цільовою аудиторією фонду будуть фірми/компанії, які працюватимуть в Україні.

На думку української сторони, створення вже зараз вищезазначених механізмів допомоги діяльності польського бізнесу на території України свідчить про відповідальне лідерство Варшави і початок відбудови держави ще у часі воєнних дій.  Це перший реальний інструмент від європейської держави, який забезпечить експортне страхування. А створення Фонду для відбудови України дасть можливість іноземним компаніям заходити на ринок і мати гарантії щодо фінансування, що відповідно уможливить реалізацію великих інфраструктурних проєктів.