ЮРТА НЕЗЛАМНОСТІ У ЛЬВОВІ – ПІДТРИМКА КАЗАХСЬКОГО НАРОД

 

1 лютого 2023 року у Львові неподалік Порохової вежі за участі казахської сторони відкрито «Юрту Незламності», яка є символом підтримки і багатовікової українсько-казахської дружби, і яка виконуватиме роль «Пункту Незламності».

Загальна площа юрти складає близько 60 м2. Виготовили її казахські майстри. Каркас дерев’яний – із верби, при зведенні не використали жодного цвяха, усі з’єднання шкіряні. На стінах юрти розміщуються ворсисті килими, які захищають від холоду, розвішані тускіїзи – настінні килими, прикрашені вишивкою шовковими та бавовняними нитками. Одночасно в юрті можуть перебувати до пів сотні людей. В Юрті Незламності відвідувачі зможуть зігрітися, підзарядити телефон/інші гаджети, випити чаю, а також скуштувати традиційні казахські плов та баурсаки.

 Почесний консул Республіки Казахстан в Західній Україні Галина Маслюк під час офіційного відкриття поінформувала, що юрта буде відкрита до кінця березня ц.р. Юртою, що для казахського народу символізує дім, братній народ Казахстану прагне висловити підтримку українському народу та поділитися теплом сердець мільйонів казахів.  Юрта не лише прийматиме усіх охочих, але й матиме власну програму: тут будуть проводити майстер-класи для школярів з малярства.

«Юрта Незламності» – проєкт, який реалізовують у різних містах України з ініціативи голови міжпарламентської групи дружби «Україна – Казахстан» народного депутата України Сергія Нагорняка, казахського бізнесмена Даулета Нуржанова та представників казахської діаспори в Україні. Окрім Львова, «Юрти Незламності» відкрили у Бучі, Києві і Харкові. Загалом в Україні планують встановити шість таких юрт.