ЗА СПРИЯННЯ UNICEF В РЕГІОНІ СТВОРЮЮТЬСЯ МОЛОДІЖНІ ЦЕНТРИ, РОЗВИВАЄТЬСЯ ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА ТА ДОМАШНІЙ ПАТРОНАЖ

IMG_04366 лютого 2024 року відбулася зустріч керівництва регіону та Представництва з головою представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде та керівником регіонального офісу ЮНІСЕФ у Львові Нінке Воппен, в рамках якої обговорено напрями співпраці у 2024 році. Представникам міжнародної організації висловлено подяку за надану у 2023 році допомогу.
У поточному році пріоритетними напрямами по Львівщині визначені: розвиток мережі молодіжних центрів, просторів і бібліотек, позашкільна освіта та профтехосвіта, особливо технічні спеціальності.
Львівська ОВА проводить систематичну роботу щодо підвищення життєвих стандартів для безпечного і комфортного життя та задоволення потреб всіх дітей та молоді, які проживають на Львівщині, зосереджуючись на найбільш вразливих групах, відповідно до міжнародних стандартів. Велику увагу в області приділяють питанню захисту прав дітей, які постраждали або стали свідками насильства, шляхом забезпечення комплексного реагування та надання послуг у процесі слідства та правосуддя дітей або наданні спеціалізованої психологічної підтримки поза процесом. У 2024 році заплановано психологічне навчання для 20 тисяч вчителів, які мають стати особами першого контакту та розпізнати перші тривожні сигнали.

Важливе місце займає також позашкільна освіта, адже діти отримують з

могу брати участь у гуртках, неформально спілкуватися з однолітками, якісно та з користю про

водити час. Одним з аспектів розвитку бібліотек, молодіжних просторів є і соціалізація внутрішньо переміщених дітей: виклико

м стали ситуації, у яких діти продовжили навчання у прифронтових школах дистанційно, на противагу тому, аби піти у місцеву школу.
У Львівській області, як в цілому по Україні, пріоритетом є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Однак не всіх дітей є можливість одразу влаштува

IMG_0366

ти до сімейних форм виховання з різних причин: відсутність відповідного статусу, велика сімейна група, відсутність кандидатів в прийомні батьки. Для вирішення цих проблем Львівська ОВА активно співпрацює зокрема з ЮНІСЕФ.

Зі свого боку ЮНІСЕФ у Львові протягом 2023 року працював за напрямками: підтримка позашкільної освіти, зокрема ст

IMG_0331

ворено 20 гуртків позашкільної освіти, відкрито 2 центри STEM, заняття в яких відвідали понад 2000 дітей. Також проводилася робота з молоддю – у 2023 році відкрили 12 молодіжних центрів, які надали послуги для 60 тисяч молодих людей.

 

IMG_0371