Заступник міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки Едуард Муржицький з делегацією підприємців здійснив робочий візит до Львова

 

26-27 вересня 2022 року відбувся робочий візит до Львова чеської делегації на чолі з заступником міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки Едуардом Муржицьким, в рамках якого відбулися зустріч чеських гостей з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові, а також Українсько-чеський бізнес-форум.

Високого чеського гостя на зустрічах та бізнес-форумі супроводжував Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

В рамках зустрічей висловлено вдячність за потужну гуманітарну допомогу, яку надає чеська сторона. Сторони обговорили регіональне партнерство Львівщини з Нижньоморавським та Зелінським краями Чехії.

Заступник міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки Едуард Муржицький запевнив, що Чехія активно долучиться до відбудови тих регіонів України, які найбільше постраждали внаслідок війни, а чеські медичні заклади надалі братимуть на лікування та протезування українців, які постраждали внаслідок бойових дій

27 вересня відбувся Українсько-чеський бізнес-форум за участю представників понад 30 чеських підприємств, Міністерства промисловості та торгівлі Чехії, керівництва Львівської обласної військової адміністрації, Львівської обласної ради, дипломатичних кіл, Львівського відділення ТПП України, депутатів ВРУ, представників бізнес-кіл Львівщини та релокованих в область українських підприємств.

 

Едуард Муржицький закликав українських підприємців звертатися до чеських фірм, які займаються посередництвом у пошуку партнерів та/або до Посольства Чехії в Україні. У Міністерстві промисловості і торгівлі Чеської Республіки для підтримки українського бізнесу організовано Українсько-чеську торгову палату «UKRCHAM», у якій беруть участь понад 200 фірм, які хочуть долучитися до відбудови України.

Як відзначив Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, чеські фірми не залишають Україну у складний час, а навпаки намагаються розширювати свою діяльність. Наразі працює дві платформи підтримки українсько-чеського бізнесу – Українсько-чеська торгова палата та Торгово-промислова палата Чехії, які підтримують і бізнес, і всіх, хто потребує допомоги. Посол підкреслив також, що чеський бізнес підтримується Урядом Чехії, а відтак, – є надійним стабільним партнером. При цьому Україна належать до 20 найбільших торговельних партнерів Чехії.