ЗУСТРІЧ З НАДЗВИЧАЙНИМ І ПОВНОВАЖНИМ ПОСЛОМ ЕСТОНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ КАЙМО КУУСКОМ

IMG-20230621-WA000916 червня 2023 року з робочою поїздкою Львів відвідав  Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск, в рамках якої відбулися зустрічі естонської делегації з керівництвом регіону та Представництва МЗС України у Львові, а також Посол відвідав Superhumans Center.

Сторони обговорили допомогу, яку Естонія готова надати Львівщині як області, де проживає значна кількість вимушених переселенців та перебувають на лікуванні військовослужбовці.

Посол підкреслив, що представники естонського бізнесу охоче співпрацюватимуть з українськими підприємцями. Зараз на Львівщині є майже 40 компаній, пов’язаних з Естонською Республікою, проте важливо також ділитися досвідом, комунікувати і створювати більше спільних проєктів. Іноземним гостям представили Експортний каталог Львівщини, що налічує більше ніж 300 експортерів, які готові виходити на зовнішній ринок та активно співпрацювати з іноземними партнерами.

Він зазначив, що з російським агресором боротьба триває упродовж століть, наразі українцям вдається не лише його стримувати, а й виганяти зі своєї землі. На відповідний заклик Президента України, країни-партнери обирають собі області, де необхідно проводити широкомасштабне відновлення умов нормального життя і Естонія обрала Житомирщину, проте є готовою до розширення території надання допомоги.

Одним з ключових питань стало обговорення реновації житла для ВПО, наразі в області для комфортного проживання ВПО облаштовують житлові місця у гуртожитках закладів професійно-технічної освіти, проводять капітальні ремонти за кошти обласного бюджету та за підтримки благодійних організацій. У цьому зв’язку естонська сторона погодилася допомогти з проведення утеплення приміщень, що дозволить забезпечити максимальну енергоефективність, зокрема, йдеться про проведення таких робіт у трьох гуртожитках.

Обмінялися думками щодо можливості надання допомоги при реконструкції обласної психіатричної лікарні, яка попередньо запланована на кінець цього року. Сфера ментального здоров’я в Україні зараз стрімко починає розвивається, тож перш за все підтримка партнерів буде необхідна в організації роботи та застосуванні нових методик лікування.

Під час візиру до клініки Superhumans Center – першої всеукраїнської клініки, де постраждалі від російської агресії можуть безкоштовно отримати послуги з лікування, протезування, психологічної допомоги, Каймо Кууск поспілкувався з пацієнтами Центру.